Strona główna
Rozwój osobisty
Tutaj jesteś

Lokata przez internet – jak założyć?

16 sierpnia 2022 Lokata przez internet

Zdalne otwarcie lokaty to obecnie najbardziej popularne rozwiązanie wśród osób zdecydowanych na oszczędzanie w tej formie. Założenie lokaty przez internet jest możliwe na kilka sposobów. Nie zajmuje ono dużo czasu.

Niezależnie od tego, na jaką metodę otwarcia lokaty się postawi, warto porównać ze sobą oferty dostępne na rynku. W ten sposób wybierze się taki produkt bankowy, który spełni wymagania.

Trzy metody założenia lokaty przez internet

Lokata internetowa może być założona na 3 różne sposoby:

  • przez stronę główną banku (korzystając z zakładek oszczędności),
  • w serwisie transakcyjnym (wystarczy zalogować się na konto)
  • przez aplikację na komórkę udostępnianą przez bank.

Największą wygodę zapewniają dwie pierwsze opcje, ponieważ dzięki nim można się dokładniej zapoznać z wszystkimi dostępnymi w danym banku propozycjami lokat. Dużą popularnością cieszy się także trzecie rozwiązanie, ponieważ umożliwia ono skorzystanie z możliwości oszczędzania z dowolnego miejsca, także będąc w podróży. Wystarczy połączenie z siecią Wi-Fi, by w krótką chwilę założyć lokatę online.

Założenie lokaty przez internet krok po kroku

Niezależnie od tego, na którą metodę zakładania lokaty przez internet się postawi, trzeba przejść kilka kroków. Bez względu na bank, ścieżka jest podobna. Po pierwsze, z listy produktów bankowych wybiera się pole lokaty. Często jest to przycisk oznaczony słowami „Załóż lokatę” lub innym podobnym stwierdzeniem. W kolejnym oknie powinien pojawić się formularz, w którym wybiera się okres i wpisuje kwotę powierzaną bankowi. Bardzo często widoczna jest tabela, w której można łatwo porównać, jak przy danej wysokości lokaty i czasie korzystania z niej będzie się kształtowało oprocentowanie. Na końcu potwierdza się wszystkie dokonane przez siebie wybory. Gdy korzysta się z pierwszej metody, niezbędne jest dodatkowo zalogowanie się do serwisu przez podanie danych autoryzacyjnych. Warto mieć na uwadze to, że odsetki z tytułu lokaty zostaną wypłacone po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki), w wysokości 19%. Jak zatem doskonale widać po powyższych przykładach, zakładanie lokaty online to kwestia maksymalnie kilku minut i to tylko wtedy, gdy porównuje się ze sobą dostępne w banku oferty.

Jak znaleźć najlepszą lokatę bankową?

Aby znaleźć najlepszą lokatę bankową na rynku, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Na samym początku ważne jest określenie możliwości finansowych, to znaczy jaką kwotę środków można zdeponować. Następnie niezbędne jest określenie czasu trwania lokaty. Podejmując określone decyzje, warto mieć na uwadze to, że jej zerwanie przed czasem wiąże się z utratą części lub nawet całości odsetek. Na tej podstawie można porównać oferty lokat na rynku. Pomocnym narzędziem w tym przypadku będzie porównywarka online. Dzięki niej można znaleźć nie tylko najlepsze oferty na rynku, biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania środków, ale także sprawdzić, jakie dodatkowe wymagania (jak np. oferta tylko dla nowych klientów czy też konieczność założenia konta osobistego) ma bank. Dane w takim rankingu lokat są aktualizowane niemal codziennie.

Jeśli chodzi o lokaty przez internet, szczególnie wyróżniającą się propozycją na rynku ma Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Można tutaj liczyć na oprocentowanie zbliżone do aktualnie obowiązujących stóp procentowych. Pozwala to na skuteczną walkę z inflacją przez oszczędzanie. Co więcej, dostępne są różne okresy lokacyjne – od 1 do nawet 36 miesięcy z możliwością automatycznego przedłużenia lokaty na ten sam okres. Dodając do tego duże widełki kwot depozytów (od 1.000 do 400.000 złotych), jest to produkt wyróżniający się na rynku.

Źródła:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/1084,lokaty,jak-zalozyc-lokate,1,1

https://direct.money.pl/artykuly/porady/jak-otworzyc-lokate-bez-wychodzenia-z-domu

Materiał partnera

Redakcja 24artykuly.pl

Zespół specjalistów, pragnących dzielić się swoją wiedzą, prezentuje artykuły w tematyce biznesu, finansów, pracy oraz rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

- Jak efektywnie planować i osiągać długoterminowe cele
- Autorefleksja: Jak regularnie oceniać swoje działania i rozwijać się
- Sztuka odpuszczania: Kiedy i jak zrezygnować z rzeczy, które nam nie służą

Jesteś zainteresowany reklamą?