Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Faktoring w PragmaGO – 5 najważniejszych faktów i korzyści

19 sierpnia 2022 Faktoring w PragmaGO


Faktoring, czyli sprzedaż nieopłaconych faktur (przed terminem płatności) w zamian za gotówkę, to jedno z lepszych rozwiązań dla firm. Sprawdza się szczególnie u tych przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności, np. 30-60 dni. Zamiast czekać na pieniądze, firma faktoringowa przelewa środki niemal od razu. Dzięki temu gotówka nie jest zamrożona i może pracować. Dlaczego warto skorzystać z tej opcji? Poznaj 5 najważniejszych faktów o faktoringu w PragmaGO!

1. Wszystko zorganizujesz online

W PragmaGO wniosek wypełnisz przez internet, co oszczędza sporo czasu m.in. na spotkaniach czy dojazdach. Formularz jest prosty i bardzo intuicyjny, a dodatkowo jego wypełnienie wymaga podania tylko podstawowych informacji o firmie. Koniec z setkami dokumentów czy wniosków!

Aby uzyskać pieniądze, wystarczy później podpisać umowę (przywiezioną przez kuriera pod dowolny adres) i poczekać, aż kontrahent zaakceptuje fakturę i warunki współpracy. 

2. Zadbasz o płynność finansową firmy

Faktoring to rozwiązanie, dzięki któremu unikasz zatorów płatniczych i dbasz o płynność finansową. Gotówka nie jest zamrożona – nie czekasz, aż kontrahent przeleje środki. Pieniądze dużo szybciej otrzymujesz od PragmaGO. 

Możesz wykorzystać je np. na bieżące wydatki firmowe (takie jak wypłaty dla pracowników czy ZUS) lub okazję rynkową (gdy pojawia się duże zlecenie i potrzebujesz pieniędzy np. na towar). Dzięki temu osiągasz cele biznesowe, zamiast bezczynnie czekać.

3. Zwiększysz konkurencyjność na rynku

Twoim kontrahentom zależy na tym, żeby mieć możliwie długi termin na zapłatę. Ty chcesz z kolei uzyskać pieniądze jak najszybciej. Dzięki faktoringowi można to połączyć! Nie musisz rezygnować z wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności. To znacznie zwiększa Twoją konkurencyjność na rynku i sprawia, że kontrahenci chętniej z Tobą współpracują. 

4. Złożysz wniosek bez względu na branżę

Żeby skorzystać z faktoringu w PragmaGO, możesz działać w dowolnej branży. Nie ma żadnych ograniczeń. Najczęściej z tej usługi korzystają przedsiębiorcy zajmujący się produkcją, transportem czy budownictwem. W większości należą ponadto do sektora MŚP. 

Nie ma również znaczenia, jak duża jest firma, czy zatrudniasz jakichkolwiek pracowników i jaką masz formę prawną (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka). Wniosek o faktoring mogą ponadto złożyć wszystkie firmy – już od pierwszego dnia na rynku. Z tego rozwiązania chętnie korzystają zatem startupy.

5. Zyskasz elastyczne podejście do finansów

W PragmaGO każda usługa jest zawsze dopasowana do Twoich potrzeb. Chociaż maksymalny limit finansowania standardowo wynosi 1 mln złotych, w razie potrzeby może zostać zmieniony. Dodatkowo przez internet szybko dodasz lub usuniesz kontrahentów, a także złożysz wniosek np. o zmianę swojego limitu faktoringowego.

Artykuł sponsorowany

Redakcja 24artykuly.pl

Zespół specjalistów, pragnących dzielić się swoją wiedzą, prezentuje artykuły w tematyce biznesu, finansów, pracy oraz rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bezpieczne i nowoczesne pakowanie towarów dla e-sklepów
pracownicy firmy sprzątającej
niszczenie

Jesteś zainteresowany reklamą?

niszczenie