Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Czy łatwo znaleźć pracę w Poznaniu?

11 lipca 2022 Praca w Poznaniu


Mnóstwo młodych ludzi wybiera się od października do Poznania na studia. Wielu przyszłych studentów zastanawia się, czy łatwo w tym mieście znaleźć pracę dla osób, które się uczą. Jak to więc wygląda w praktyce? W jakich branżach młode osoby mają szansę znaleźć zatrudnienie? Jak pracodawcy podchodzą do studentów, którzy chcą sobie dorobić? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Praca w Poznaniu

W Poznaniu każdy, kto chce znaleźć zatrudnienie, z pewnością je znajdzie. Pracy dla młodych ludzi jest naprawdę sporo, dlatego też warto pozytywnie się nastawić i już teraz przeglądać ogłoszenia, by zorientować się, w których branżach jest największe zapotrzebowanie na pracowników. Jest to dobry moment na zrobienie takiego rozeznania, gdyż niekiedy pracodawcy wymagają od młodych ludzi tego, by posiadali prawo jazdy, by mieli ukończony kurs pierwszej pomocy lub posiadali aktualne badania z sanepidu. Można więc wykorzystać kolejne miesiące na to, by wzbogacić swoje CV i zdobyć nowe kwalifikacje, które być może przydadzą się w nowej pracy. Na pewno osoby, które znają przynajmniej jeden język obcy i są otwarte oraz kreatywne nie będą mogły narzekać na problemy ze znalezieniem pracy. Pracodawcy w Poznaniu chętnie bowiem zatrudniają energiczne osoby, które wykazują chęci do pracy i do rozwoju.

Jakich ofert jest najwięcej?

Przeglądając aktualne oferty pracy można dostrzec, iż co drugie ogłoszenie skierowane jest do studentów. Osoby uczące się mile widziane są w gastronomii, w branży hotelarskiej, w handlu, w usługach turystycznych oraz w wielu innych. Praca dla studentów jest w kawiarniach, restauracjach, w sklepach odzieżowych oraz w firmach telekomunikacyjnych, w firmach informatycznych. Studentki chętnie podejmują się opieki nad dziećmi, a studenci zatrudniają się w firmach dostarczających jedzenie na telefon. Zarówno dla studentów uczących się zaocznie, jak i dziennie z pewnością znajdzie się praca, dlatego też warto być pozytywnie nastawionym, gdyż z pewnością od października będzie można także znaleźć wiele interesujących ofert.

Na jakie warunki mogą liczyć studenci?

Trzeba przyznać, że zarobki w Poznaniu są bardzo dobre. Studenci także mogą liczyć na godne pensje oraz na elastyczne grafiki, które umożliwiają im udział w zajęciach i naukę. Pracodawcy są bardzo życzliwi i dobrze nastawieni do młodych pracowników, gdyż wielu z nich przekonało się, że młodzież świetnie radzi sobie w pracy, stara się i szybko uczy. Większość studentów sumiennie podchodzi do wykonywania swoich obowiązków, nie spóźnia się do pracy i co najważniejsze, stara się wykonywać swoje zadania jak najlepiej. Pracodawcy również nie mają na co narzekać. Coraz częściej zdarza się tak, że studenci, którzy znaleźli pracę w dobrych firmach jeszcze podczas studiów, to po ich ukończeniu zostają na stałe, gdyż otrzymują świetne warunki. Zobacz więcej na: https://biznes.wprost.pl/poradnik/praca/10715263/praca-dla-studentow-w-poznaniu-jak-ja-znalezc.html

Na jakie zarobki mogą liczyć młodzi ludzie?

Ile mogą zarobić studenci na konkretnych stanowiskach? To zależy od wielu czynników takich jak: gdzie pracują, na jaką umowę, czy jest to praca w tygodniu, czy weekendowa, jaki mają staż pracy, jakie mają doświadczenie i umiejętności itp. Młodzi ludzie bardzo chwalą sobie pracę w gastronomii. Szczególnie w kawiarniach i barach kelnerzy zarabiają naprawdę dużo, gdyż otrzymują spore napiwki. Pensja w takich miejscach zazwyczaj waha się od około 2500 – 3000 zł miesięcznie, jednak suma napiwków może wynosić nawet 1500 – 2000 zł miesięcznie. Osoby pracujące na Uberze lub dostarczające jedzenie skuterami i rowerami także nie mogą narzekać na pracę. Zazwyczaj w ciągu miesiąca (przy nieregularnym trybie pracy) udaje się im zarobić nawet około 3000 zł. Dość dobre zarobki są także w sklepach odzieżowych oraz w zakładach usługowych takich jak: kosmetyczki, fryzjerzy itp. Dziewczyny chętnie pracują na recepcjach, gdyż mogą miesięcznie zarobić około 2500 zł. Praca przy opiece nad dziećmi lub nad osobami starszymi dorywczo gwarantuje zarobek od około 30 zł do 50 zł za godzinę.

Redakcja 24artykuly.pl

Zespół specjalistów, pragnących dzielić się swoją wiedzą, prezentuje artykuły w tematyce biznesu, finansów, pracy oraz rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak napisać doskonałe CV i list motywacyjny?
Najlepsze strategie zarządzania zespołem w pracy zdalnej
Jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?