Zabieg mikrodermabrazji

  • Sharebar

Mikrodermabrazja jest nowoczesnym zabiegiem kosmetycznym, który w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością w gabinetach kosmetycznych. Zabieg polega na mechanicznym peelingu głębokich warstw skóry i prowadzi do usunięcia powierzchniowej warstwy naskórka. Dzięki temu zabiegowi skóra jest dogłębnie oczyszczona, łatwiej przenikają do niej składniki zaaplikowanych kosmetyków, pobudza się też regenerację skóry. Mikrodermabrazja poprawia więc funkcjonowanie skóry, jej koloryt i strukturę, stanowi jej odnowienie.

Dzięki oddziaływaniu nie tylko na powierzchnię, ale także w głębszych partiach skóry, dochodzi do wzmożonej syntezy zarówno kolagenu, jak i elastyny. W związku z tym mikrodermabrazja odmładza skórę, spłyca zmarszczki, leczy trądzik, eliminuje plamy i koryguje blizny. Jest to więc zabieg o wielu przeznaczeniach i zastosowaniach.
Zabieg pozwala zwalczyć blizny potrądzikowe, przebarwienia skórne, różnego rodzaju nierówności i niedoskonałości, rozstępy. Walczy także z łojotokiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami.

Zabieg mikrodermabrazji jest bezbolesny, można po jego wykonaniu wrócić do codziennych czynności. Wykonywany jest specjalną głowicą kawałek po kawałku, może mu towarzyszyć uczucie mrowienia czy pieczenia, które powinny szybko ustąpić. Po wykonaniu zabiegu może pojawić się rumień, który znika po kilku lub kilkunastu godzinach.

Ilość i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie, w zależności od istniejącego problemu skórnego, z którym chcemy walczyć.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji, należą do nich zakażenia skórne różnego pochodzenia (bakteryjne, wirusowe, grzybicze), nowotwory, znamiona, naczyniaki, trądzik różowaty i inne. Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie skrupulatnego wywiadu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Zabieg mikrodermabrazji, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.