Unikaj błędów, które powodują zmarszczki

  • Sharebar

Medycyna może nam znacząco pomóc w zachowaniu młodego wyglądu naszej skóry. Możemy chodzić do salonów piękności i SPA, nakładać kremy odmładzające… lecz wszystkie te wysiłki pójdą na marne, jeśli nie będziemy sobie zdawać sprawy z konsekwencji naszych niektórych zachowań.

Robienie min

Okazuje się, że my sami również możemy wywoływać szybsze powstawanie zmarszczek, nawet o tym nie wiedząc. Jednym z takich działań jest częsta ekspresja naszych emocji. Jeśli lubimy robić “dziubek” , albo marszczymy brwi, to możemy w łatwy sposób spowodować utworzenie się głębokich bruzd. W niektórych przypadkach zmarszczki mogą nadać nam oczywiście uroku, tak jest w przypadku zmarszczek od uśmiechania się. Z reguły jednak nie wygląda to dobrze, więc najlepiej jest starać się panować nad swoją mimiką i nie nadużywać jej zbyt często. Chrońmy się przed mrużeniem oczu okularami przeciwsłonecznymi, a przy nakładaniu kremu wykonajmy prosty masaż całej twarzy, szyi i dekoltu.

Gorliwa pielęgnacja

Chodzi tutaj o zbyt częste stosowanie peelingów skóry. Oczywiście złuszczanie naskórka samo w sobie jest bardzo potrzebne dla zachowania młodego wyglądu, lecz nie wolno z tym przesadzać. Nie powinno się jednak stosować peelingu częściej niż dwa razy w tygodniu, ponieważ nie będzie ona miała czasu na zregenerowanie się. Jej struktury ulegną uszkodzeniu i woda zacznie z niej uciekać, a to będzie prowadzić do różnych zaczerwienień, swędzeń i nadwrażliwości.

Spanie na brzuchu

Ono również może mocno zaszkodzić naszej skórze na twarzy. Śpiąc w tej pozycji przyciskamy twarz do poduszki i nie dajemy jej czasu na odpoczynek w nocy. Dlatego też warto spróbować zasypiać na plecach. Jeżeli jednak ktoś nie wyobraża sobie spać w tej pozycji, to może chociaż zmienić pościel na możliwie najbardziej miękką, aby nie tworzyć nowych zagnieceń na skórze. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się poszewki satynowe i bawełniane.

Opalanie

To najbardziej powszechny grzech niewłaściwego dbania o swoją skórę. Jest to jednak prawdziwa autostrada do zmarszczek. Nie ma się też co oszukiwać, że jeśli nasza cera przy opalaniu robi się od razu brązowa, anie czerwona to lepiej reagujemy na słońce. Negatywny wpływ i tak będzie widoczny za kilka lat. Jeżeli już ktoś naprawdę uwielbia brąz na swojej skórze, to powinien raczej rozważyć użycie nieszkodliwych dla zdrowia samoopalaczy. W ciągu upalnego dnia nie wolno zapominać o kremie z wysokim filtrem UV.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Unikaj błędów, które powodują zmarszczki, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.