Suplementy diety

  • Sharebar

W ostatnim czasie w Internecie i w prasie poświęconej zdrowiu coraz częściej możemy spotkać się z informacjami dotyczącymi naturalnych środków mających na celu wspomaganie zdrowia człowieka i dbanie o organizm, który narażony jest na wiele zagrożeń w dzisiejszych czasach. Te naturalne środki to tzw. suplementy diety, które produkowane są przez firmy takie jak calivita z substancji, które otrzymywane są z tego, co daje nam natura.

Naturalne suplementy diety powstają zwykle z bogactw natury czyli np. z roślin i tego co one w sobie zawierają. Wiele roślin ma mnóstwo mineralnych składników, które mogą uzupełniać niedobory tychże składników w organizmach ludzkich. Rośliny takie jak miłorząb japoński czy czosnek posiadają wiele składników, które pomagają w walce z bakteriami czy rozwijającymi się wirusami chorobotwórczymi. Preparaty typu paraprotex przeznaczone są do ochrony przed takimi wirusami oraz do tego, by uzupełniać niedobory składników w naszych organizmach.

Suplementy diety nie mogą zastępować zróżnicowanej i odpowiednio dobranej diety oraz aktywności fizycznej. Suplementacja to zabieg dodatkowy, który ma uzupełniać się z odpowiednim odżywianiem i uprawianiem sportów. Ac zymes i inne suplementy to dodatki do codziennej diety, a nie jej substytuty. Jednak należy pamiętać także o tym, że każdy suplement musi być odpowiednio dobrany oraz skonsultowany z lekarzem bądź specjalistą zajmującym się tematem suplementacji.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Witaminy na włosy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.