Stomatologia bez stresu

  • Sharebar

Stres w gabinecie stomatologicznym

 Wizyty w gabinecie dentystycznym bywają mniej lub bardziej stresujące dla większości pacjentów.  Bardzo często lęk przed lekarzem stomatologiem zakorzeniony jest jeszcze w czasach dzieciństwa. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie podejście do pacjentów, którzy unikają wizyt w gabinecie stomatologicznym ze względu na strach przed bólem.

 Lekarz przyjmujący takich pacjentów powinien wykazywać się wyjątkową cierpliwością oraz zrozumieniem, a samo leczenie należy wykonywać możliwie bezboleśnie oraz przykładając ogromną wagę do dobrej komunikacji z pacjentem. Dużą rolę odgrywa wyczerpujące i zrozumiałe tłumaczenie na czym będzie polegał zabieg i dokładny opis poszczególnych jego etapów. Pacjent, który ma na nowo zaufać lekarzowi powinien otrzymywać rzetelne informacje odnośnie leczenia.

 Dentysta w Olsztynie – Marta Rachubińska zapewnia indywidualne podejście do każdego przypadku leczenia, tak aby cały proces  oraz jego efekty były w pełni satysfakcjonujące. Cennik usług stomatologicznych jest ogólnie dostępny na naszej stronie internetowej, co pozwala uniknąć przykrych niespodzianek odnośnie kosztów . Sposób prowadzenia leczenia powinien być zawsze w prowadzony w pełnym porozumieniu z pacjentem, dostosowany do jego możliwości finansowych oraz oczekiwań.

 Szczególną troską w gabinecie stomatologicznym należy otoczyć najmłodszych pacjentów. Zbudowanie zaufania w relacji lekarz – pacjent powinno być traktowane priorytetowo, tak aby pozytywnie procentowało na przyszłość. Dzięki temu stomatolog nie będzie postrzegany w przyszłości jako osoba, której należy się bać.

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Stomatologia bez stresu, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Żyj bez stresu! Cieszyć się spokojem ducha
  2. Na czym polega stomatologia estetyczna?
  3. Dziecko na fotelu
  4. Stomatologia estetyczna
  5. Spraw sobie zęby jak w TV.
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.