Stomatolog i technologia – implanty

  • Sharebar

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze całkiem niedawno  strata zęba kojarzyła się z permanentnym ubytkiem zębowym. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje idealne możliwości rekonstrukcji zęba. Oczywiście nie prawdziwego, ale  funkcjonalnie i estetycznie nie odbiega on od zwykłej kości. Mowa naturalnie o implantach.

Technologia implantów

Implanty to tytanowe śruby, które stomatolog Wilanów mocuje się do kości ludzkiej szczęki. Dla ludzi patrzących na implant jest on nie do rozróżnienia – wygląda jak normalny ludzki ząb. Zabieg wszczepiania implantów jest zabiegiem chirurgicznym oraz odbywa się po znieczuleniu. Dzisiaj niemalże w każdym  gabinecie dentystycznym wykonanie takiego zabiegu jest normą. To właśnie dzięki  implantom nie musimy niepokoić się o dziury w uśmiechu.  Przeważnie w  większości wypadków już tego samego dnia po ekstrakcji  wolno wstawić  tytanowy wymiennik.

Kiedyś klinika stomatologiczna Wilanów nie dawała nam możliwość zakładania protez zębowych – dzisiaj możemy je bez problemu wykonać. Jedyna ich przewaga nad implantami to koszt jednostkowy – nie oszukujemy się  są niewspółmiernie tańsze. W zamian za to musimy niestety poświęcić własne zdrowe zęby, które nam zostały bowiem wykonując protezę dentysta musi oszlifować zęby,  przylegające  z tradycyjną protezą. Implanty z kolei wszczepiane są od razu do kości.

Implanty stomatologiczne produkuje się  używając  zaawansowanej techniki – nanotechnologii . I to właśnie dzięki innowacyjnym procesom produkcji  implantów proces gojenia i oraz zrastania z kością jest szybszy i stabilniejszy, a niebezpieczeństwo odrzucenia  przez organizm maksymalnie zmniejszone.

Tym właśnie sposobem stomatologia Wilanów otworzyła drzwi dla Pacjentów z kompletnym bezzębiem. Nie trzeba już się niepokoić protezami mocowanymi na klej dentystyczny, który częstokroć przemieszczają się, wypadają oraz uniemożliwiają dokładne przeżuwanie. W przeciągu jednego dnia można zamocować  solidną oraz wygodną protezę na implantach. Zapewnia ona po pierwsze perfekcyjny efekt estetyczny, jak również jest „zdrowsza” dla układu pokarmowego – zwłaszcza dla jelit i żołądka ze względu na większe możliwości gryzienia i rozdrabniania twardych posiłków.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.