Sposoby na zmarznięte dłonie

piękne dłonie
  • Sharebar

Nic nie poradzimy na to, że niektóre części naszego ciała są bardziej narażone na działanie niskich temperatur niż inne. Dlatego też powinniśmy szczególnie zadbać chociażby o nasze dłonie, które w zimie wymagają naprawdę troskliwej pielęgnacji.

Mama zawsze powtarzała Ci, że dłonie to nasza wizytówka? Miała rację – czerwone, szorstkie z podrażnioną skórą, czy widoczną siatką żył nie dodadzą nam uroku, ale lat. Ideałem są dłonie prawdziwej damy – zadbane oraz gładkie jak jedwab.

Aby móc się nimi cieszyć, nigdy nie wybierajmy się nigdzie zimową porą bez ciepłych rękawiczek. Najwięcej ciepła zapewnią nam te z jednym palcem. Warto wiedzieć, że podobne modele są naprawdę modne i dawno już przestały kojarzyć się wyłącznie z dziećmi.

Kolejną warstwę chroniącą przed zimnem zapewni dobry, nawilżający krem do rąk (np. z dodatkiem gliceryny czy aloesu) – najlepiej z filtrem. Specyfik powinien też być bardziej tłusty niż te kremy, których używamy przez pozostałą część roku.

A jeśli nasze dłonie mimo wszystko przemarzną? Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie wkładać ich pod kran z gracą wodą! Najpierw włóżmy je do chłodnej cieczy, która przywróci prawidłowe krążenie, a potem stopniowo przejdźmy do letniej wody.

Kondycję naszych rąk poprawi wykonywany od czasu do czasu peeling, dzięki któremu usuniemy martwy naskórek i poprawimy krążenie krwi. Możemy do tego celu wykorzystać zarówno specjalne preparaty (np. z solą morską), jak i domowe środki (np. zwykłą gruboziarnistą sól).

Pora też na inne domowe sposoby: dłoniom pomoże maseczka z gotowanego ziemniaka (z dodatkiem oliwy, dwóch łyżek mleka oraz żółtka). Papkę nakłada się na dłonie, które zawija się na ok. 30 minut w folię.

Chcesz zlikwidować zaczerwienienia i sprawić, że skóra dłoni będzie cudownie gładka? Sięgnij po wypróbowany sposób naszych babek i przed udaniem się na spoczynek nałóż na dłonie bardzo grubą warstwę kremu (a następnie załóż bawełniane, cieniutkie rękawiczki).

Pomoże również masaż: dłonie najpierw masujemy kciukiem i palcem wskazującym, wykonując okrężne ruchy, potem całą dłonią masuje się grzbiet drugiej dłoni, a na koniec wykonuje szybkie ruchy jak przy zacieraniu rąk. Taki masaż nie zaszkodzi też naszym zmarzniętym stopom, ale i tak lepiej wcześniej zaopatrzyć się w zabudowane i ciepłe buty.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zadbane dłonie świadczą o Tobie
  2. Sposoby na porost włosów
  3. Sposoby leczenia zgagi
  4. Sposoby na migrenę
  5. Sposoby na pozbycie się cellulitu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.