Sport po pracy dla zdrowia

  • Sharebar

Jeżeli za każdym razem po usłyszeniu frazesu „sport to zdrowie” wyruszylibyśmy na przejażdżkę rowerem lub stawilibyśmy się na boisku w celu rozegrania osiedlowych mistrzostw w piłkę nożną, to temat braku aktywności fizycznej wśród młodych osób – tak popularny w mediach – nie miałby racji bytu.

Rzecz jednak w tym, iż takowy problem nie do końca ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie sposób nie zauważyć pełnych boisk, bieżni, skate parków i orlików. W ciepłe dni kompleksy sportowe tętnią życiem. Można odnieść wrażenie, iż to nie najmłodsi mają problem z aktywnością fizyczną, a osoby pełnoletnie i starsze, których rzekomy brak aktywności wśród dzieci i młodzieży tak bardzo martwi. Ciężko jednak oczekiwać dodatkowej smykałki do sportu od osób dorosłych, które spędzają całe dni w pracy.

Dla studenta zdobywającego pierwsze doświadczenie zawodowe niemal niemożliwe jest znalezienie czasu na dodatkową aktywność fizyczną. Po studiach nadchodzi czas odnalezienia poważnego i stałego zatrudnienia, założenia rodziny i… sytuacja się powtarza. Można zaryzykować stwierdzenie, iż podjęcie pierwszej pracy jest równoznaczne z zakończeniem – a przynajmniej ze zdecydowanym ograniczeniem – naszej sportowej aktywności. Stwarza to oczywiście szereg kolejnych problemów, ponieważ, jak już zostało wspomniane na początku: sport to zdrowie. Pracodawcy na szczęście mają to na uwadze. Wiedzą, że dobry pracownik, to zdrowy i efektywny pracownik. Z tego właśnie względu coraz częściej powstają programy zdrowotne dla firm, które mają na celu pobudzenie fizycznej aktywności pracownika oraz zadbanie o jego zdrowy tryb życia. Nic tak nie motywuje, jak świadomość, że po pracy strzelimy bramkę koledze z biura w meczu organizowanym przez firmę!

Sam program wellness dla firm oczywiście nie jest w stanie zastąpić młodzieńczej, sportowej pasji. Dlatego warto, mimo podjęcia kariery zawodowej, pielęgnować swoje sportowe fascynacje i dążyć do ciągłego pobijania swoich biegowych rekordów. Rozgrzewka przed pracą czy kilkunastominutowa w trakcie pracy to już dobry początek.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 4.0/5 (1 oddanych głosów)
Sport po pracy dla zdrowia, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Stan zdrowia Polaków
  2. Coaching i terapia dla osób szukających pracy
  3. Szukanie odpowiedniej pracy dla siebie
  4. Sport to zdrowie
  5. Sport w kiepską pogodę
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.