Śniadanie, jako najważniejszy posiłek dnia

  • Sharebar

Jak echo słyszymy jeszcze głos naszych rodziców, którzy zawsze powtarzali, że to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dlaczego tak jest i czy to prawda? Odpowiadamy w tym artykule.

Dlaczego śniadanie jest ważnym posiłkiem? 

śniadanieBardzo wielu ludzi bagatelizuje fakt zjadania śniadania. Dorosły człowiek powinien spożywać je mniej więcej w godzinach od 7 do 8. Natomiast w porze od 10 do 11 powinien spożywać drugie śniadanie – będące uzupełnieniem energii aż do czasu następnego posiłku.

Istotne jest by, chociaż w jednej części dostosować się do tych zaleceń, ponieważ pierwszy posiłek wiele znaczy dla funkcjonowania naszego organizmu. Wstając rano, nasz organizm nie posiada zasobów energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu.  Jeśli wychodzimy z domu bez śniadania to zmuszamy nasz organizm do działania ponad jego siły. Skutkiem tego jest znaczny spadek ilości cukru we krwi, które zwyczajnie objawia się zmęczeniem, sennością oraz brakiem koncentracji.

Apetyt na wodzy

Zjadając śniadanie rano, mamy większą kontrolę nad swoim apetytem oraz nad tym, co jemy. Badania dowodzą, iż osoby, które nie maja w zwyczaju zjadać śniadań bardzo często około południa sięgają po coś słodkiego. Powodem jest znaczy spadek cukru we krwi. Dodatkowe łakocie, drożdżówki i batony są zapychaczami, które nie pomagają nam w utrzymaniu linii.

Regularne spożywanie śniadań przyczynia się także do utrzymania prawidłowego metabolizmu. Im wcześniej zjadamy śniadania, tym szybciej włączamy nasz organizm do działania. Po dostarczeniu pokarmu do organizmu zostają pobudzone jelita do działania. Ważne jest również to, co zjadamy na śniadanie.

Pełnowartościowe śniadanie zastrzykiem energii na cały dzień

Dostarczenie organizmowi najpotrzebniejszych i najważniejszych składników diety jest niezwykle istotne. Warto by na naszym talerzu znalazły się składniki bogate w:

  • białka – napój proteinowy, jajka, migdały i orzechy;
  • tłuszcze – masło, orzechy włoskie;
  • węglowodany – warzywa, nabiał, musli.

By zadbać o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu możemy przygotowywać sobie śniadanie dzień wcześniej. Wtedy pozbędziemy się kłopotu braku czasu na przygotowywanie dania rano. W naszym napiętym, porannym grafiku z pewnością znajdzie się kilka minut, by zjeść gotowy, zdrowy i pełnowartościowy posiłek.

 

Artykuł powstał przy współpracy z: http://porady.mobi/co-jesc-na-sniadanie/

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.7/5 (3 oddanych głosów)
Śniadanie, jako najważniejszy posiłek dnia, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.