Skąd się wzięła moda na buty miodówki?

  • Sharebar

Historia mody, często bagatelizowana, okazuje się bardzo ciekawa. Tak jest chociażby w przypadku butów, nazywanych powszechnie miodówkami.

Miodówki to wysokie trapery, noszone przede wszystkim w okresie zimowym, ale nie tylko, ponieważ możemy się spotkać z wieloma osobami, które pod wpływem szaleństwa na ich punkcie, nie zdejmują ich z nóg nawet w wyjątkowo ciepłe dni. Miodówki przez ostatnie kilkanaście lat zdołały już uzyskać status modowego kanonu i choć do pozycji klasycznych trampek jeszcze im daleko, robią niemałe zamieszanie w szeregach najpopularniejszych obuwniczych pozycji.

 

Za ich wyborem bardzo często przemawia duża wygoda noszenia. Z tego względu na wybór miodówek w różnej postaci decydują się nie tylko panowie, którzy wyłącznie na początku byli kojarzeni z takimi butami, ale także panie. Poza tym, bardzo skutecznie działa wciąż zasada „jeśli wszyscy mają miodówki, mam i ja”.

 

Skąd się wzięła taka moda? Jak w przypadku wielu elementów naszej codziennej garderoby scenariusz napisało samo życie. Co najciekawsze, miodówek nie wymyślono po to, by stały się one prawdziwym szykiem mody – tak również było z wieloma produktami, na przykład czapkami z daszkiem, które produkowano specjalnie dla bejsbolistów. Wysokie i dość toporne miodówki produkowano zaś z myślą o amerykańskich żołnierzach i to właśnie oni zapoczątkowali ten styl.

 

Jeśli coś jest noszone przez amerykańską armię, to z pewnością musi być dobre, godne uwagi i może być też oczywiście modne. Miodówki w taki sposób trafiły z prędkością światła na amerykańskie ulice i jeszcze szybciej na salony. Najczęściej mogliśmy zobaczyć w nich osoby sympatyzujące z szeroko pojętą kulturą hip-hopową. Za sprawą znanych amerykańskich raperów, ale nie tylko, obuwie to trafiło kolejnym ekspresem także za ocean.

 

Dziś buty Bustagrip czy innych cenionych marek, które przodują w produkcji miodówek są standardem na polskich ulicach. Są modne, wygodne i przebojowe – jak na prawdziwą modową legendę przystało.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.