Ryzyko związane z ciężkimi przedmiotami

  • Sharebar

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak niebezpieczne może być przenoszenie ciężarów. Lekarze ostrzegają i alarmują, ale pomimo tego, wiele osób zapomina, że technika podnoszenia ciężkich przedmiotów jest szalenie ważna. Jeśli jesteś osobą, która na co dzień przenosi duże ilości tego rodzaju przedmiotów, to koniecznie powinieneś zapoznać się chociaż z podstawowymi zasadami dotyczącymi przenoszenia ciężarów.

Wiele osób jest do tego zmuszonych ze względu na swoją aktywność zawodową. Osoby pracujące na budowie czy w magazynie przenoszą niekiedy tysiące kilogramów każdego dnia. W takiej sytuacji bardzo łatwo o dokuczliwy ból kręgosłupa, który jest koszmarem dla osób borykających się z tą dolegliwością. Młode osoby powinny dbać o swoje zdrowie w sposób szczególny, ponieważ będzie im potrzebne jeszcze przez długie lata. Jak podnosić ciężary tak, aby nie zrobić sobie krzywdy? Najważniejsza jest pozycja, w której to robimy.

Podstawową i najważniejszą zasadą jest to, że powinniśmy przyjąć pozycję z wyprostowanymi plecami, a zarazem ugiętymi kolanami, a nie na odwrót! Kolana uginamy do momentu, aż jesteśmy w stanie chwycić ciężar. W przypadku, gdy przedmiot leży na podłodze i nie jest zbyt wysoki, zmuszeni jesteśmy do kucnięcia. Koniecznie musimy pamiętać o swoich możliwościach. Jeśli samo przesunięcie przedmiotu jest dla nas wysiłkiem, nie powinniśmy go podnosić. Wystarczy powiedzieć współpracownikowi o tym fakcie i poprosić go o pomoc. Nie powinniśmy ryzykować swojego zdrowia, a nawet życia. Uszkodzenie kręgosłupa to bardzo poważny uraz, który nawet leczony długimi latami, może być niezwykle uciążliwy. Pamiętajmy także o napięciu mięśni brzucha, które stabilizują sylwetkę oraz chronią nasze plecy wraz z kręgosłupem przed urazem.

Przyswojenie wszystkich podstawowych zasad związanych z podnoszeniem ciężarów zajmuje dosłownie kilkanaście minut, a naprawdę warto to zrobić. Jeśli nie chcesz borykać się z silnym bólem kręgosłupa, to powinieneś nauczyć się podnosić ciężary z odpowiednią techniką chroniącą przed kontuzjami. Warto zadbać też o odpowiednią rozgrzewkę przed pracą oraz odpoczynek i zachowanie work-life balance.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Ciąża i związane z nią wątpliwości
  2. Usługi związane z renowacją zadaszenia
  3. Forum pracy czyli miejsce dyskusji na tematy związane z pracą
  4. Wydatki związane z wakacjami
  5. Poduszki ortopedyczne i ich walory
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.