Ruch to zdrowie – aktywność fizyczna

aktywność fizyczna
  • Sharebar

Uprawianie sportów wśród dzieci i młodzieży w dzisiejszych czasach należy niestety do rzadkości. Większość rodziców uznaje, że wystarczą szkolne zajęcia wychowania fizycznego dla prawidłowego rozwoju dziecka. Nie jest to jednak prawda, bo nasze pociechy zbyt dużo czasu spędzają w domu, przed komputerem. Jeszcze dwadzieścia lat temu podstawową komunikację między dziećmi stanowiło podwórko, wyjście na rower, czy gra w piłkę. Dziś górę nad poruszaniem się wzięły portale społecznościowe oraz gry komputerowe.

Nauka pływania

Warto myśleć nad uzupełnieniem zajęć szkolnych o naukę sztuk walki, pływanie czy inny rodzaj sportu. Najbardziej wszechstronnie rozwijające są zajęcia na basenie. Pływanie pozwala zachować naszemu dziecku sprawność fizyczną i zapobiec nadwadze. Nietrudno też je zaopatrzyć w niezbędne akcesoria do pływania. Czepki, kostiumy, okularki i klapki są dostępne we wszystkich sklepach sportowych. Można je kupić za naprawdę przystępną cenę. Trochę drożej będą kosztowały akcesoria do pływania sportowego, jeśli nasza pociecha wykaże się talentem.

Pływanie wyczynowe wymaga profesjonalnych akcesoriów, które będą gwarantowały dobrą jakość i nie zawiodą podczas pływackich zawodów. Wraz z wiekiem i liczbą lat trenowania wzrastają też potrzeby młodego pływaka. Musi rozwijać mięśnie, a więc będzie potrzebował płetw i specjalnych łapek do pływania. Inaczej też będą wyglądały stroje startowe niż treningowe, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Niemniej, jeśli nasza pociecha będzie pływała w czasie największego rozwoju fizycznego, to możemy mieć pewność, że będzie szczupła, sprawna fizycznie i prawidłowo zbudowana.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Siłownia i fitness – aktywność fizyczna
  2. Aktywność fizyczna i rozwój dziecka
  3. Pakiety medyczne – ubezpiecz swoje zdrowie!
  4. Zafunduj sobie zdrowie
  5. Ciepłe pantofle wpływają na nasze zdrowie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.