Rekonstrukcja piersi po mastektomii

badanie piersi
  • Sharebar

Mammografia to radiologiczne badanie piersi u kobiet po skończonym przez nie czterdziestym roku życia, które przeważnie wykrywa raka piersi. Skuteczność leczenia nowotworu zależy w głównej mierze od jego stadium zaawansowania. Niestety znaczna część kobiet dowiaduje się zbyt późno o nim. Dlatego większość z nich musi zostać poddana tzw. mastektomii, czyli operacji polegającej na częściowej bądź całościowej amputacji piersi, w której zdiagnozowano złośliwy guz. Jest to chirurgiczna metoda leczenia nowotworów piersi, która jest w stanie uratować życie.

Chirurgia plastyczna szansą dla Amazonek

Jednak nie zmienia to faktu, iż kobiety po przebytym zabiegu mastektomii zamiast radości z wyleczenia, czują się przygnębione i nierzadko wpadają w głęboką depresję. Po utracie jednej lub dwóch piersi przestają w pełni odczuwać swoją kobiecość, a wręcz uważają, że wraz z amputacją całkowicie utraciły ją. Jedynym wyjściem dla przedstawicielek płci pięknej z nowotworem piersi, który przyczynił się do jej straty, powszechnie określanych mianem Amazonek, jest plastyczna rekonstrukcja piersi. Chociaż chirurgia plastyczna ma zarówno wielu przeciwników, jak i zwolenników, to dla kobiet po mastektomii jest prawdziwym wybawieniem. Co więcej, udowodniono, iż są one bardziej pozytywnie nastawione na leczenie nowotworu piersi nawet w radykalnej wersji, gdy jednocześnie dowiadując się o zachorowaniu na raka, zostaną powiadomione o możliwości pełnej rekonstrukcji piersi. Chirurgia plastyczna polegająca na rekonstrukcji piersi może być wykonana natychmiastowo w czasie zabiegu mastektomii podskórnej lub oszczędzającej skórę bądź odłożona po zakończeniu całego procesu leczenia onkologicznego, czyli chemioterapii.

Najważniejsza jest profilaktyka

Jeżeli dbamy o zdrowie i pragniemy uchronić siebie przed zachorowaniem na raka piersi, to koniecznie musimy pamiętać o wykonywaniu specjalistycznych badań ukierunkowanych na wykrycie nawet najmniejszych zmian nowotworowych. Młode dziewczyny i kobiety do czterdziestego roku ze względu na przewagę tkanki gruczołowej, która wytwarza mleko w okresie poporodowym, mogą poddać się badaniu ultrasonograficznemu piersi. Natomiast po czterdziestym roku życia, a szczególnie pięćdziesiątym, niezbędne jest poddanie się prześwietleniu piersi. Mammografia powinna być wykonywana wtedy najlepiej co rok.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Śliczne piersi dla każdego
  2. Powiększenie piersi
  3. Czy możesz zafundować sobie nowy biust
  4. Plastic Surgery
  5. Chirurgia plastyczna
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.