Przyczyny depresji i jej leczenie

terapia
  • Sharebar

Depresja. Słowo coraz częściej spotykane w mediach i środkach masowego przekazu. Nie każdy wie jednak czym tak naprawdę jest ta choroba, która zatacza coraz szersze kręgi i zbiera coraz większe żniwo. Jest to choroba cywilizacyjna związana z naszym samopoczuciem oraz stanami lękowymi. Przede wszystkim wywoływana jest przez napięcie nerwowe w jakim żyjemy, stres oraz problemy jakimi się przejmujemy.

Często nie mamy nawet świadomości tego, że popadamy w depresję. Podstawowymi objawami tej choroby jest złe samopoczucie, oraz lęk jaki możemy zacząć odczuwać, często pojawiają się napady płaczu oraz zmęczenie. Zdarza się też tak, że odczuwamy swojego rodzaju winę oraz obniżamy swoje poczucie wartości. Wmawiamy sobie, że jesteśmy beznadziejni i nie wartościowi. Czujemy się niepotrzebni. Poza tym odczuwamy niechęć do wykonywania jakichkolwiek podstawowych czynności jak jedzenie czy dbanie o higienę osobistą. Depresja przyjmuje wiele postaci, może ona mieć charakter długi lub krótkotrwały. Może być wywołana przez jakieś zdarzenie nagłe, lub przez długotrwały ciąg zdarzeń jakie miały miejsce. Leczenie depresji odbywa się poprzez terapię psychologiczną. Jej powodzenie zależy przede wszystkim od tego czy sami chcemy się wyleczyć. Kiedy jesteśmy zmuszani do terapii to niestety nie ma ona szans powodzenia.

Depresja oraz inne zaburzenia psychiczne leczona jest przede wszystkim przez rozmowę. Dlatego bardzo ważne jest regularne odwiedzanie psychologa, który zbada przyczyny naszej depresji i podejmie działania, które je zniwelują. W leczeniu depresji także pomocne są leki. Leki także dobiera nam psycholog. Pomogą one nam się wyciszyć i nabrać dystansu do całej sytuacji. Ważne jest jednak nasze podejście do terapii. Kiedy nie chcemy aby koś nam pomógł uporać się z problemami jakie mamy niestety terapia może okazać się bezskuteczna. Często też spotyka się zaburzenia psychiczne u dzieci. Kiedyś nie przejmowano się ich nadpobudliwością tak jak teraz. Być może dlatego coraz więcej dzieci odwiedza psychologa dziecięcego a ich zaburzenia są niwelowane już od najmłodszych lat. Nie można bagatelizować takiej choroby jaką jest depresja lub inne zaburzenia psychiczne. Nieleczone mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Im wcześniej zostaną one wykryte i im szybciej udamy się na terapię tym szybciej wyeliminujemy problem z naszego życia. Jeśli zauważymy, że nasze poczucie wartości podupada tak jak i nasze samopoczucie, koniecznie powinniśmy zareagować i udać się do specjalisty. Nie możemy się poddawać, ponieważ w depresja może zniszczyć nasze życie.

Więcej o temacie: psycholog Toruń

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 1.0/5 (1 oddanych głosów)
Przyczyny depresji i jej leczenie, 1.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Depresja
  2. Depresję można wyleczyć.
  3. Skuteczne leczenie kanałowe zębów
  4. Przyczyny trądziku
  5. Przyczyny powstawania i objawy artretyzmu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.