Przeziębienie – informacje, fakty i leczenie

przeziębienie
  • Sharebar

Wbrew ogólnemu przekonaniu, że przeziębienie można “złapać” wystawiając organizm na mróz lub zimno badania naukowców nie potwierdziły do dziś tej teorii (chociaż jak wiadomo sama nazwa choroby pochodzi właśnie od takiego przekonania). Czym ogólnie przeziębienie jest każdy za pewne wie tak samo jak każdy z nas raz na jakiś czas je przechodzi. Dla osób dorosłych nie jest bardzo groźne jednak znacznie gorzej w przypadku gdy przeziębione jest dziecko lub niemowlę. Na początek warto w ogóle dowiedzieć się czym dokładnie jest przeziębienie?

Według definicji (podanej w serwisie Wikipedia) jest to infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych. Co do objawów, głównymi są: ból gardła, kaszel, katar a także gorączka czyli podwyższona temperatura ciała i są one takie same jeśli chodzi o przeziębienie u dziecka jak i u dorosłych. W przypadku dzieci bardzo istotne jest by nie stosować od razu różnych leków dostępnych bez recepty tylko lepiej skonsultować się z pediatrą, który dokładnie ustali co i jak.

Są jednak metody, które pozwalają zmniejszyć objawy czy też nawet spowolnić rozwój choroby. Są to różne herbaty, inhalacje, kąpiele czy choćby kompresy, które przyniosą ulgę. Gdy pojawi sę katar najlepszym sposobem walki z nim jest oczyszczanie nosa. Pomóc może przy tym: cebula, czosnek (czyli tradycyjne metody) a także różne aplikacje do nosa z roztworu soli fizjologicznej albo soli morskiej. Gdy u dziecka pojawia się drapanie i kaszel należy od razu dobrać odpowiedni syrop w zależności czy jest to kaszel suchy czy już “mokry”.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Pokonać jesienne przeziębienie
  2. apteka – przeziębienie
  3. Leczenie grzybicy
  4. Nowoczesne leczenie
  5. Inhalacje
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.