Proste sposoby na bóle kręgosłupa

  • Sharebar

Większość osób zna ten przypadek. Nagła zmiana pozycji, podniesienie czegoś cięższego, gwałtowne wstanie z łóżka poprzedzające przeszywający i nieznośny ból kręgosłupa. Ten artykuł przedstawi proste, ale skuteczne sposoby na bóle kręgosłupa.

Właściwe miejsce pracy

W przypadku siedzącego trybu pracy nabiera to bardzo dużego znaczenia. Przede wszystkim do podstawowych elementów należy odpowiednie krzesło. Powinno być obrotowe z podłokietnikami i regulowanym siedziskiem oraz oparciem. Prawidłowa pozycja wygląda w ten sposób, że stopy leżą płasko na podłodze, między udami i łydkami jest kąt prosty. Kiedy biuro dodatkowo posiada monitor, to jego górna krawędź ma znajdować się na wprost oczu.

Brak dodatkowych kilogramów

Są one bardzo niedobre zarówno dla pleców, jak i stawów kolanowych. Od razu nasuwają się zbędne kilogramy. To też, ale w tym przypadku są ważniejsze rzeczy, które zostaną poruszone. W przypadku kobiet – torebki. Często ważą parę kilogramów, a noszone na jednym ramieniu są przyczyną nieustającego nadwyrężania kręgosłupa. Najczęściej są przyczyną bólu pleców, barków oraz szyi. Podobnie wygląda sprawa wśród panów i męskich toreb, czy też plecaków użytkowanych w podobny sposób. Najprostszym rozwiązaniem jest w przypadku toreb przełożenie ich przez całe ciało na ukos oraz ułożenie na biodrze. Plecak wystarczy założyć na oba ramiona.

Użytkowanie poduszek ortopedycznych

Poduszka ortopedyczna jest efektem wielu lat ciężkiej pracy ortopedów, masażystów, fizjoterapeutów… Dzięki temu posiada bardzo dużą skuteczność. Z powodzeniem łagodzi ból kręgosłupa podczas snu i zapobiega jego skrzywieniu. Dzięki dobremu kontaktowy z ciałem, masuje części przylegające do niej. Jej lecznicze właściwości objawią się tylko wówczas, kiedy zostanie w odpowiedni sposób dobrana. Zazwyczaj zamyka się go w kilku kluczowych punktach:

  • Określenie pozycji snu (brzuch, plecy, bok);
  • Wybranie odpowiedniego materiału wypełniającego;
  • Dobranie właściwego kształtu poduszki.
VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Bóle pleców są coraz częstsze
  2. Dobry serwis pracy, to nie takie proste
  3. Migrenowe bóle głowy
  4. Sposoby na migrenę
  5. Jak uniknąć bólu pleców w pracy?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.