Piękne i zdrowe włosy

  • Sharebar

Piękne włosy to niezwykła ozdoba każdej kobiety. Szczególnie długie kosmyki wymagają częstej pielęgnacji, która sprawi, że włosy pomimo zabiegów fryzjerskich i negatywnego wpływu czynników zewnętrznych, będą cieszyły się zdrowiem, połyskiem i miękkością. Doskonale do tego celu nadają się kosmetyki wykorzystujące olejek amla. Co to jest i dlaczego zdobywa coraz większe uznanie wśród kosmetologów i wymagających klientek powiemy w tym artykule.

Agrest indyjski – co to takiego?

Agrest indyjski to popularna nazwa liściokwiatu garbnikowego – drzewa rosnącego w południ Azji, głównie na subkontynencie indyjskim. Powszechnie nazywany jest amlą i pod taką nazwą zazwyczaj możemy go spotkać w składzie kosmetyków czy olejków.

Ta roślina jest niezwykle ceniona ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. Z jednej strony owoce liściokwiatu mają znaczące działanie antybakteryjne i antywirusowe. Charakteryzują się niezwykle wysoką zawartością witaminy C i dzięki niej są bardzo kwaśne, czemu zawdzięczają swoją popularną nazwę agrest indyjski.

Te prozdrowotne właściwości liściokwiatu wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie indyjskiej zwanej ajurwedą. Amla doceniana jest w ajurwedzie szczególnie ze względu na swoje odmładzające właściwości. Stosowana jest w leczeniu różnorodnych schorzeń – począwszy od chorób związanych z układem krwionośnym (anemie, krwotoki, wylewy), przez leczenie układu sercowo – naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, moczowego oraz odpornościowego. Agrest indyjski wykorzystywany jest także w leczeniu zaburzeń i chorób o podłożu psychicznym, takich na przykład jak anoreksja.

Zastosowanie w kosmetologii

Amla znajduje swe zastosowanie w kosmetologii. Tutaj głównie wykorzystywane są owoce agrestu indyjskiego. Cenione są szczególnie ich właściwości odmładzające i spowalniające procesy starzenia się skóry. Zazwyczaj w kosmetologii wykorzystywane są w postaci oleju lub proszkowanej substancji.

Agrest indyjski przede wszystkim wykorzystywany jest w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Powoduje, że włosy stają się mocniejsze, bardziej wygładzone i odżywione. Zapobiega także ich wypadaniu oraz znacząco stymuluje ich wzrost.

Liściokwiat w postaci proszku z powodzeniem można dodawać do szamponu lub tworzyć z niego maseczki, które bardzo odżywiają włosy. Amla często wykorzystywana jest w szamponach, odżywkach, maskach oraz farbach.

Amla w pielęgnacji włosów doskonale sprawdza się w postaci naturalnego olejku. Najlepiej wcierać go w skórę głowy oraz nanosić na kosmyki, a następnie po kilku godzinach (na przykład po przespanej nocy) zmyć delikatnym szamponem. Takie zabiegi sprawiają ,że włosy stają się niezwykle błyszczące, nie rozdwajają się i bardzo szybko rosną.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Witaminy na włosy
  2. Mój sposób na zniszczone włosy.
  3. Dlaczego kobietom wypadają włosy?
  4. Fryzury włosy i paznokcie
  5. Czas pokazać piękne i wydepilowane nogi!
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.