Pewność siebie kluczem do sukcesu

  • Sharebar

To jak wygląda nasze życie w bardzo dużym stopniu zależy od nas. Od naszego podejścia, od tego, jakie działania podejmujemy, od tego czy wierzymy w to, że nam się uda i w ogromnym stopniu od tego, czy wierzymy w siebie.

Zapewne wielokrotnie byliśmy w takiej sytuacji, że siedzieliśmy w szkole na lekcji i pomimo tego, że znaliśmy odpowiedź na pytanie nauczyciela, nie odzywaliśmy się, żeby się nie wychylać, bo przecież mogliśmy się mylić, a wtedy byśmy się skompromitowali, i po co to nam. To zwyczajne chowanie głowy w piasek. Ale większość z nas robi tak do tej pory, już nie na lekcji, ale ogólnie w życiu. Boimy się zaryzykować, bo kieruje nami strach przed porażką. Skąd takie niskie poczucie wartości?

Ciężko powiedzieć, czy pewność siebie zależy od charakteru, wychowania czy od sytuacji, które się nam w życiu przytrafiają. Pewne natomiast jest to, że stopień wiary w siebie i w swoje możliwości jest bardzo zróżnicowany wśród społeczeństwa. Można mieć urodę, inteligencję, kochających i wspierających rodziców, a mimo to być ogromnie zakompleksioną osobą. Z czego to wynika? Trudno stwierdzić. Myślę, że w takim przypadku warto skorzystać z pomocy, jaką daje nam psychoterapia. Warszawa z pewnością jest nam w stanie zaoferować wielu specjalistów z dziedziny psychologii, co m.in. jest spowodowane dużymi możliwościami kształcenia, jakie daje to miasto, ale zapewne jest to również wynikiem zapotrzebowania na tego typu usługi. Duże miasto wiąże się z presją otoczenia, co często osoby z niską pewnością siebie, całkowicie blokuje.

Rozwiń skrzydła

To jak czujemy się sami ze sobą ma ogromny wpływ na to jak odbierają nas inni. Aby zyskać szacunek innych, musimy najpierw szanować siebie. Nie przekonamy nikogo do naszych umiejętności, jeśli sami w nie nie uwierzymy. Wiadomo, że nie da się z osoby całkowicie nieśmiałej stać się osobą super pewną siebie, ale można stopniowo nad tym pracować. Przede wszystkim nie można się poddawać. Całkowicie błędne jest założenie, że skoro tacy jesteśmy to niech tak już zostanie. Ale dlaczego? Dlaczego nie ma się nam żyć lepiej?

Pracuj nad poczuciem własnej wartości

Od czego zacząć? Może to banalne i powierzchowne, ale zacznij się lepiej ubierać! Załóż na siebie lepsze ciuchy, w których będziesz czuć się jak lepsza wersja samego siebie. Jeśli nie wyglądasz dobrze to automatycznie tak też się czujesz. To naprawdę ma znaczenie. Ponadto zwróć uwagę na swoją postawę. Postura dużo o Tobie mówi. Ćwiczenie dobrej postawy powoduje, że czujesz się ze sobą lepiej. Stań prosto, podnieś głowę i powiedz sobie „dam radę”. Nie bój się bycia zauważonym!

Nie porównuj się z innymi

Nikt nie jest lepszy ani gorszy. Zapewniam Cię, że istnieje wiele osób, które myśląc o Tobie mają w głowie „ten to ma dobrze, chciałbym być taki jak on” i jeśli w to nie wierzysz to tylko dowód na to, że nie wierzysz też w siebie. Bo przecież jak ktoś może chcieć być taki jak ja, przecież mam tyle wad. Każdy je ma, a Twoje wcale nie są większe od tych, jakie mają inni.

Pewność siebie a zarozumiałość

To dwie całkowicie różne cechy. Zarozumiałość jest udawaniem pewności siebie. Często takie osoby są ogromnie zakompleksione i w ten sposób próbują to ukryć. Wcale nie muszą wszyscy wiedzieć, jaki jesteś super. Ważne jest, że wiesz o tym Ty. Przecież żyjesz dla siebie, nie dla innych. Nikt za Ciebie życia nie przeżyje, sam musisz zadbać o to, aby było ono dla Ciebie jak najlepsze. Pewność siebie pomoże Ci odważniej do niego podchodzić.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Piękny uśmiech kluczem do sukcesu
  2. integracja pracowników kluczem do sukcesu firmy
  3. Integracja pracowników kluczem do sukcesu firmy
  4. integracja pracowników kluczem do sukcesu firmy
  5. Wiara w siebie podstwą ludzikch relacji
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.