Okulary przeciwsłoneczne, czy są konieczne?

  • Sharebar

Okulary sklep internetowy - Polski OptykCoraz więcej osób w dzisiejszych czasach okulary traktuje jako nieodzowny element eleganckiej stylizacji. Modne oprawki szkieł przeciwsłonecznych to nie tylko ciekawy akcent i dopełnienie ubioru ale przede wszystkim wymagana ochrona wzroku przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi.
Promienie UV są niewidzialnym dla ludzkiego oka światłem o długości fali wahającej się od 200 do 400 nm, którego nadmiar może wywołać wiele niekorzystnych stanów chorobowych łącznie z nowotworem złośliwym. Ze względu na swoją długość promienie ultrafioletowe dzielą się na UVA, UVB i UVC.


Promienie światła UVA o długości od 315 do 400 nm są przyczyną wiotczenia skóry i pojawiania się przedwczesnych zmarszczek. Bardziej groźne dla ludzkiego zdrowia są promienie UVB o długości od 290 do 315 nm, które mogą wywoływać zwyrodnienie siatkówki oka, zaćmę, poparzenie skóry a nawet raka. Ostatnią grupę promieni ultrafioletowych stanowią promienie UVC o długości od 200 do 290 nm. Są one najmniej niebezpieczne dla człowieka gdyż większość światła o takiej długości promienia absorbowana jest przez warstwę ozonową, która otacza nasz glob.
Dostępne w sprzedaży okulary przeciwsłoneczne ze specjalnym filtrem promieni ultrafioletowych znacznie redukują ilość promieni docierających bezpośrednio do naszego oka. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne nie tylko powinny należycie chronić wzrok przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych ale również poprawiać komfort widzenia, ograniczać do minimum zmęczenie wzroku i zamglenie obrazów.
Ogromną zaletą wielu okularów tego rodzaju jest dodatkowo zredukowanie odblasków świetlnych dzięki zastosowaniu szkieł charakteryzujących się właściwościami polaryzującymi. Przepuszczane przez tego rodzaju szkła promienie świetlne o wymaganej płaszczyźnie polaryzacji eliminuje zjawisko odbijania się światła od gładkich powierzchni takich jak na przykład karoseria samochodu a nawet gładkie lustro wody.
Decydując się na kupno okularów przeciwsłonecznych warto skorzystać z rad jakich udzielić może każdy profesjonalny optyk. By spełniły swoją rolę muszą redukować ilość promieni UVB i UVA nawet do 100 procent o czym informować powinna załączona przez producenta ulotka. Tego rodzaju modele okularów bez problemu można nabyć w każdym salonie optycznym. Znacznie różnią się ceną od klasycznych okularów słonecznych ale gwarantują wymagane zabezpieczenie.
O noszeniu okularów przeciwsłonecznych należy pamiętać nie tylko latem ale również w czasie pozostałych pór roku szczególnie podczas słonecznych dni.

Polski Optyk
ul. Focha 22A lok.1
42-217 Częstochowa
www: www.polskioptyk.pl
email: sklep@polskioptyk.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Soczewki kontaktowe czy okulary
  2. Okulary progresywne – zalety i działanie
  3. Okulary polaryzacyjne… a co to?
  4. Słabe okulary, mocne szkła kontaktowe
  5. Co jest konieczne by pociąg mógł się przemieszczać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.