Nowe metody w kosmetyce – mikronakłuwanie

  • Sharebar

Jeśli chodzi o dziedzinę pielęgnacji urody to można stwierdzić, że niemal co chwila pojawiają się w niej nowe metody mające wpłynąć na poprawę wyglądu skóry. Jednym ze stosunkowo nowych sposobów jest mezoterapia mikroigłowa, którą chciałbym krótko opisać w tym artykule.

Mikronakłuwanie, bo tak często nazywa się mezoterapię mikroigłową, ma na celu stymulowanie tkanki skórnej do wytwarzania substancji mających na celu poprawienie stanu cery, czyli przede wszystkim kolagenu i elastyny. Odbywa się to za pomocą urządzenia, które jest stosowane w tej metodzie, czyli dermarollera. Wyposażony jest on w setki malutkich igiełek, które powodują powstanie w skórze mikrokanilików, które pełnią dwojaką funkcją.

Po pierwsze inicjują w skórze powstanie niewielkich stanów zapalnych, a co za tym idzie procesu gojenia, który wpływa właśnie na zwiększenie wydzielania elastyny i kolagenu, które mają dobroczynny wpływ na skórę. Poza tym dermaroller, dzięki wytworzeniu w skórze mikrootworków ułatwia wchłanianie się substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Bez zastosowania mezoterapii mikroigłowej wchłanialność jest mocno ograniczona za sprawą naskórka, który jest zewnętrzną warstwą skóry. Jego funkcja ochronna w przypadku aplikacji kosmetyków jest paradoksalnie wadą, substancje odżywcze z preparatów kosmetycznych wchłaniają się zaledwie w niewielkim procencie. Dzięki mezoterapii mikroigłowej wchłanianie zwiększa się kilkunastokrotnie – z 3% do prawie 50%.

Jak widać mezoterapia mikroigłowa ma sporo korzyści, więc można ewentualnie rozważyć jej zastosowanie jako mniej inwazyjną alternatywę dla chociażby botoksu, czy liftingu.

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Nowe metody w kosmetyce - mikronakłuwanie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Dermarollery i sposób użycia
  2. Nowoczesne metody leczenia
  3. Metody na trądzik
  4. Jak odmłodzić wygląd skóry?
  5. Wybielanie zębów – metody
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.