Nieuzasadniony strach przed dentystą

  • Sharebar

Wiele osób wciąż boi się wizyty u dentysty. Mają złe wspomnienia z dzieciństwa związane z bólem i dyskomfortem, podsycane przez panujący wszech obecnie stereotyp, że jest się czego bać. Dorośli mężczyźni drżący przed wejściem do gabinetu to wcale nie taki rzadki widok, choć trzeba przyznać, że dość zabawny.

Współczesna stomatologia ma jednak dużo więcej do zaoferowania niż jeszcze kilkanaście lat temu. Są to oczywiście nowoczesne narzędzia stomatologiczne, różnego rodzaju sprzęty, lasery, a także rozwiązania pozwalające skutecznie znieczulić dane miejsce. Dentysta, ortodonta czy implantolog wyposażony w sprawne narzędzia typu rozwieracze do ran, kleszcze służące do ekstrakcji zębów, dźwignie, szczękorozwieraki, sinus lift do podnoszenia dna zatoki potrafi, przenośniki implantologiczne potrafi poradzić sobie z każdym problemem stomatologicznym. Wspomagany dodatkowo rentgenem, laserem i innymi urządzeniami specjalista może wiele osiągnąć, jeśli tylko pacjent mu na to pozwoli i się do niego zgłosi.

W ostatnim czasie gabinety stomatologiczne nie są już miejscami odpychającymi i odstraszającymi. Wręcz przeciwnie. Miła obsługa, przytulna atmosfera, komfortowa poczekalnia pozwalają choć na chwilę zapomnieć o swoim problemie dentystycznym.

Nie od dzisiaj wiadomo, że jeśli dbamy o higienę jamy ustnej i przynajmniej raz w roku profilaktycznie odwiedzamy dentystę, możemy uniknąć poważniejszych problemów. Wieloletnie zaniedbania natomiast mszczą się na pacjencie, ponieważ gdy trafia na fotel stomatologiczny, często jest już za późno na leczenie, a jedynym rozwiązaniem jest usunięcie zęba.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Strach przed działalnością gospodarczą
  2. Dentysta straszy pacjentów
  3. Dentysta kraków
  4. Kwatery nad morzem przed sezonem
  5. Chata w lesie, strach w sercu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.