Najważniejsze elementy męskiej garderoby

  • Sharebar

Trudno jednoznacznie określić, która część męskiej garderoby jest dla samych panów najważniejsza. Z pewnością zależy to od indywidualnego podejścia do mody. Dla jednych będą liczyły się wygodne i dopasowane spodnie, dla innych markowe buty. Co mówi na ten temat dress code?

O gustach się nie dyskutuje

Wielu ludzi nie jest na co dzień zobowiązana do przestrzegania określonego stylu ubierania się. Nie wymaga tego od nich ani wykonywany zawód, ani hobby. Dlatego ubieramy się swobodnie i w taki sposób, by czuć się pewnie i naturalnie. Poszczególne część naszej garderoby mają dla nas różne znaczenie. Jedni mają szafę pełna modnych spodni, inni półki zastawione butami na każdą okazję, a pozostali przebierają w coraz to nowszych T-shirtach. Jest to więc kwestia indywidulana, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Na wybiegach mody

Tutaj wskazać można element, na który szczególnie zwracają uwagę najwięksi projektanci mody. Są nim buty. Model bez stylowej pary butów – to niemożliwe na światowym wybiegu. Rolę butów w kształtowaniu wizerunku i stylu podkreślają także modowi blogerzy. Co więcej, wiele kobiet twierdzi, że to właśnie buty są pierwszą rzeczą, na jaką zwracają uwagę u mężczyzny. A co na to dress code?

Zasady obowiązujące w modzie męskiej

Być może wielu z nas się zdziwi, ale elementem męskiej garderoby, któremu odzieżowy savoir-vivre poświęca wyjątkowo wiele uwagi, są skarpetki. Materiał z którego zostały wykonane, długość i wreszcie kolor – to wszystko może wpłynąć na ogólny wizerunek mężczyzny i zaowocować doskonale skomponowaną stylizacją, ale też kompletną modową porażką.

A do czego należy dopasowywać skarpety? Bynajmniej nie do butów. Najważniejszą częścią odzieży, z którą skarpety muszą tworzyć zgraną całość, są spodnie. Ponieważ na rynku dostępne są różne rodzaje spodni, każdy mężczyzna powinien zadbać także o różne rodzaje skarpet, które będą współgrały z poszczególnymi spodniami. Co jest w tym wypadku najważniejsze? Przede wszystkim jednorodność kolorystyczna, ważna szczególnie w przypadku stylizacji biznesowych. Poza tym odpowiednia długość – dobrze dobrana skarpeta powinna być na tyle długa, by w żadnym wypadku nie pozwalała na odsłonięcie nawet centymetra męskiej nogi.

Jeżeli mamy więc swoją wymarzoną parę spodni, sprawmy sobie również pasujące do nich skarpety – najlepiej od razu kilka par, aby uniknąć sytuacji, w której jedna zagubiona skarpetka, stanie się przyczyna modowego faux pas.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Nowy element w garderobie faceta – apaszka
  2. Cała prawda o skarpetach
  3. Jak dobrać idealny garnitur
  4. Lifting twarzy – najważniejsze informacje
  5. Poznaj najważniejsze miejsca w Dusseldorfie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.