Najlepsza jest kawa z ekspresu

kawa
  • Sharebar

Nawet najlepsza kawa z mielonych ziaren, zalewana tylko wodą w filiżance lub szykowana w niskiej klasy ekspresie nigdy nie będzie smakowała tak, jak zaparzona w dobrym sprzęcie. I wcale nie trzeba iść do kawiarni, aby doznać tej rozkoszy. Mając opowiedni ekspres oraz kawę, możemy szybko przygotować ją w domu i cieszyć się wspaniałym smakiem oraz aromatem.

Jeśli mowa o ekspresach, najlepsze są ciśnieniowe i warto się tutaj zastanowić nad kupnem profesjonalnego urządzenia od znanej i sprawdzonej firmy, która specjalizuje sie głównie albo wyłącznie w takich sprzętach. Na pewno porządną inwestycją będą ekspresy Saeco, które wykorzystywane są w wielu kawiarniach i biurach. Ceny nie są najniższe, jednakże można mieć już dobry model za około 1 300 złotych, a takie bardziej profesjonalne mogą kosztować nawet powyżej 3 000 złotych. Wybór odpowiedniego ekspresu jest niezmiernie ważny – musi posiadać on właściwą moc, ciśnienie, regulację temperatury, także powinien być łatwy w oczyszczaniu. Dla osób, które nie dążą do bycia doświadczonymi baristami, optymalny będzie model z intuicyjnym menu, który jednym przyciskiem będzie mógł przyrządzać doskonałe espresso, latte bądź też cappuccino. Gdy ekspres już jest, należy wybrać odpowiednią kawę.

Idealna kawa do ekspresu to kawa w ziarnach, co znaczy, że trzeba też posiadać młynek. Porządne ekspresy posiadają go w komplecie, jednakże do tych tańszych trzeba zakupić go osobno. Kawę mieloną można kupić w każdym sklepie, jednak żeby zyskać harmonię aromatu i smaku tego wyjątkowego napoju, konieczne jest wykorzystanie do tego kawy świeżo zmielonej. Warto kupić kawę w ziarnach, najlepiej z różnych stron świata, aby znaleźć coś idealnego dla siebie. Im więcej smaków poznamy, tym łatwiej będzie nam określić swój “gust kawowy”.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czy kawa może nam zaszkodzić?
  2. Uroki ekspresów ciśnieniowych
  3. Kawa po turecku z dzbanka
  4. Kawa Horeca, Vergnano, espresso
  5. Ekspresy do kawy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.