Nadużywanie leków przeciwbólowych

  • Sharebar

Życie w dwudziestym pierwszym wieku nie jest łatwe. Ludzie mają dla siebie coraz mniej czasu, a miejsce zielonych parków, spacerów i romantycznych poranków wypełnia nauka, praca i technika. Dynamicznie rozwija się obecnie informatyka, a co za tym idzie wszelkie dziedziny związane z projektowaniem sprzętu elektronicznego. Na rynku pojawiają się nowe modele komputerów, laptopów, telefonów komórkowych. Świat cały czas bardzo szybko posuwa się naprzód. Człowiek zajęty jest swoimi sprawami, ma bardzo mało wolnego czasu, a często też po skończonej pracy zamyka się w swoim wirtualnym świecie z kieliszkiem dobrej whisky albo przeciwbólową tabletką. Alkohol, leki przeciwbólowe, wszelkiego rodzaju używki mają wyciszyć huragan myśli panujący wewnątrz ludzkiej duszy. Mają ukoić ból głowy, zadziałać jak balsam na zmęczenie i stres.
Wiele osób coraz częściej sięga po leki przeciwbólowe. Napięcie, bóle głowy, bóle kręgosłupa – wszystko to powoduje, że ludzie korzystają z leków przeciwbólowych. W ostatnich czasach stwierdzono, że coraz częściej na migrenowe bóle głowy narzekają osoby młode po 20 roku życia. Ma to związek ze zbyt wczesnym macierzyństwem, z brakiem stałego zatrudnienia, problemami w rodzinie. Problemy powodują stres, a co za tym idzie – występują u ludzi różnego rodzaju bóle łączone z napięciem. Każdy chciałby być wolny od problemów, zrzucić bagaż dnia i odpocząć, jednak nie każdemu jest to pisane. Kiedy człowiek zbyt wiele na siebie bierze, wówczas odczuwa bóle głowy i jest spięty. Często się wtedy denerwuje. Rozwiązanie upatruje w lekach przeciwbólowych. Nie zawsze jednak jest to rozsądne, ponieważ częste przyjmowanie leków przeciwbólowych może uzależnić.
Należy zatem pamiętać, że leki przeciwbólowe to nie „wesołe witaminy”, czy też kolorowe cukierki. Nie możemy pozwolić sobie na przyjmowanie ich przez cały czas. Jeżeli bóle głowy nie ustąpią, wówczas powinniśmy skonsultować się z lekarzem, poszukać źródła bólu, a nie leczyć się na własną rękę. Wiadomym jest, że w przypadku sytuacji takich jak bolesne miesiączkowanie, nagły ból zęba czy krzyża – sięgniemy po tabletkę przeciwbólową. Po to są tabletki, żeby ból wyeliminować na jakiś czas, złagodzić. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, ze żadne leki przeciwbólowe nie zastąpią fachowej diagnozy. W przypadku nawracającego bólu należy koniecznie udać się do lekarza, który skieruje nas na odpowiednie badania. Dopiero wyniki pozwolą na dobrą i rzetelną ocenę kondycji naszego organizmu. Zanim zaczniemy przyjmować jakiekolwiek leki, zastanówmy się, jakie to może spowodować konsekwencje.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Leki przeciwbólowe dla ciężarnych
  2. Kobieta nie musi cierpieć przez miesiączkę
  3. Zakupy leków w sieci
  4. Jak rozpoznać grypę?
  5. Dość dokuczliwa grypa
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.