Naczynia z melaminy zabijają?

naczynia
  • Sharebar

Absurd i nonsens towarzyszy publikacjom rasowych polskich tabloidów – na temat naczyń wykonanych z melaminy. W dziennikach, które mają nakład niemal miliona egzemplarzy dziennego druku pisze się o naczyniach z melaminy jako – groźnych dla zdrowia. I rzeczywiście piszący tak dziennikarze mają zupełną rację. Melamina bowiem to tworzywo sztuczne. Zawiera ono amoniak i dość groźny kwas – cyjanamid, który działa drażniąco na skórę człowieka. Wszystkie więc uwagi co do tego produktu wydają się być zasadne i rzetelnie przygotowane.

Tym bardziej w czasach, gdy naczynia z melaminy robią coraz większa karierę w supermarketach.

Kupują je często rodzice dla swoich dzieci, gdyż uważają, że są to naczynia bezpieczniejsze niż tradycyjne szkło czy porcelana.

Rzeczywiście można się poważnie przestraszyć czytając jeden z setek artykułów prasowych na temat melaminy. Pisze się w nim między innymi o tym, że w Chinach giną setki dzieci z powodu zatruć melaminą. I tutaj pojawia się jedyny problem związany z merytoryczną wartością artykułu.

Niestety prawdą, przykrą prawdą jest, że zginęło kilkanaście osób – ale powodem było to, że melamina znalazła się w produktach spożywczych. A przede wszystkim w mleku w proszku.

I tutaj dochodzimy do sedna problemu związanego z melaminą.

Oczywiście jest ona szkodliwa dla organizmu ale tylko wtedy gdy dostanie się ona do niego w ilości znacznej.

Szkodliwe w tym przypadku są wszystkie inne materiały, z jakich wykonuje się naczynia i nie są to wyłącznie naczynia z melaniny. Wiele bowiem przypadków spożycia szkła lub ceramiki kończyło się śmiercią.

Melamina nie jest więc materiałem doskonałym. Co znaczy, że nie nadaje się do spożycia.

Idealny w takim razie byłby talerz, który moglibyśmy zjeść razem z posiłkiem. Ile czasu na zmywanie moglibyśmy zaoszczędzić!

Ale czy na pewno każdy chciałby zjadać swój talerz po posiłku?

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.