Na co działa spirulina?

  • Sharebar

Stosowanie naturalnych substancji w celu wsparcia pracy organizmu jest obecnie bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z niechęci do stosowania leków, które są naszpikowane chemią i niekoniecznie zawsze potrzebne. Jedną z substancji, które świetnie wpływają na pracę właściwie całego organizmu, a stosowane są w przeznaczeniem w konkretnych sytuacjach, jest spirulina.

Ta alga z pewnością zrewolucjonizowała rynek medycyny naturalnej, jako że posiada właściwości nietypowe dla innych roślin i organizmów, a jednocześnie świetnie wpływa na ciało człowieka.

Przede wszystkim, aby spirulina działała odpowiednio, bez skutków ubocznych, należy wybrać dobry preparat. W tym celu trzeba zapoznać się z informacją na opakowaniu danego preparatu, a także z dawkowaniem, które w przybliżeniu wynosi zazwyczaj 1 tabletkę na 10 kg masy ciała. Przekroczenie tej ilości może spowodować skutki odwrotne do zamierzonych, ale trzeba mieć przy tym świadomość, że różne preparaty zawierają rozmaite substancje. W przypadku tańszych specyfików można znaleźć w nich metale ciężkie, wynikające z położenia obszaru, w którym spirulina jest zbierana. Dobrą praktyką jest unikanie tego rodzaju preparatów, ponieważ nie będą one działały korzystnie na nasz organizm i mogą wywoływać rozmaite efekty uboczne. Istotne jest również pilnowanie dawkowania, które zaleci nie tylko producent, ale również lekarz zalecający stosowanie danego preparatu.

Jednym z najczęstszych powodów stosowania spiruliny jest uzupełnianie diety w trakcie procesu odchudzania. Jeśli nasz sposób odżywiania nie jest skonsultowany z żadnym specjalistą, który zaleci przyjmowanie określonych składników odżywczych, dostarczających organizmowi mikroelementów i witamin, to niezbędne jest uzupełnianie braków. Doskonale do tego nadaje się właśnie spirulina, ponieważ zawiera tych składników naprawdę dużo. Trzeba jednak uważać na to, aby nie przesadzić z jej dawkowaniem, ponieważ z racji dużej zawartości białka, będziemy również odczuwali większe pragnienie. Może dojść do zatrzymania wody, które nie sprzyja procesowi odchudzania.

Stosowanie spiruliny jest uzasadnione w przypadku suplementacji u cukrzyków. Dlaczego? Zawiera ona przede wszystkim bardzo dużo składników, które potrzebne są do regulacji odpowiedniego poziomu cukru we krwi. W ten sposób pozwala na łatwiejsze ustabilizowanie stanu cukrzyka, a w niektórych przypadkach – zwłaszcza osób, które genetycznie narażone są na tę chorobę – może zatrzymywać jej wystąpienie. Udowodnione jest również działanie antynowotworowe i antyalergiczne spiruliny.

—–

Sklep.spirulina.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Spirulina, dar natury.
  2. Jak działa termometr bezdotykowy?
  3. Napełniony toner działa tak samo jak oryginał
  4. Wyszukiwarka mp3 – jak działa i do czego służy?
  5. Jak działa wywiad gospodarczy?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.