Masaż – relaks i zdrowie

masaż leczniczy
  • Sharebar

Kto z nas nie potrzebuje niekiedy poczuć się najważniejszą jednostką na świecie, jakiej wyłączną powinnością jest odprężyć się i nasycać się przyjemnością, które niesie życie? Ewidentnie wszystkich tych przeżyć możemy przeżyć w trakcie masażu. Jednak masaż to nie tylko rozkosz dla ciała i ducha, a coś znacznie więcej.
Historia masażu, a więc w tej chwili jednego z najpopularniejszych zabiegów fizjoterapeutycznych, wywodzona jest już od starożytności, gdzie w różnych kulturach stanowił część religijnych ceremoniałów obrzędowych lub wchodził w skład medycyny ludowej. Już w XVI wieku zaczęto zgłębiać oraz kodyfikować techniki masażu i ich wpływ na zdrowie człowieka. Aczkolwiek powstanie masażu leczniczego, a zatem docenienie jego zbawiennych właściwości nastąpiło w XIX wieku, kiedy to skodyfikowano jego zasady, wskazania i przeciwwskazania.
Dziś masaż leczniczy wykorzystywany jest w leczeniu chorób z zakresu ortopedii, pediatrii, chorób wewnętrznych, ginekologii, a także neurologii. Do jego pożądanych cech zalicza się wzmacnianie dopływu krwi do masowanego miejsca, co znacznie przyspiesza bieg leczenia i umożliwia poprawny przebieg procesów metabolicznych.
Wespół z progresem medycyny i fizjoterapii masaż zyskiwał na znaczeniu i wziętości. Dziś jednym z najbardziej lubianych wśród kobiet zabiegów poprawiających zarówno estetykę ciała, jak i pewność siebie jest masaż antycellulitowy. Cellulit i problem połączony z zbytkiem tkanki tłuszczowej to kłopot co drugiego człowieka bez względu na jego płeć czy wiek. Zmory nowoczesności: deficyt ruchu, stres, nieodpowiednia dieta, przepracowanie mają wybitnie niedobry wpływ na wygląd skóry każdego z nas. Umiejętnie wykonany masaż wyszczuplający (antycellulitowy) nie tylko minimalizuje tkankę tłuszczową na biodrach, brzuchu, udach czy ramionach, retuszuje estetykę skóry, ale również oczyszcza organizm z toksyn.
Należy nie zapominać, że masaż winien robić profesjonalista, gdyż przeprowadzony niepoprawnie może pogorszyć stan zdrowia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Masaż dla każdego
  2. Masaż: cudowna moc dotyku, Gabinet Masażu Classic
  3. Masaż goracymi kamieniami – historia
  4. Masaż twarzy
  5. Masaż bańką chińską
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.