Łysienie oraz jego rodzaje i przyczyny

łysienie
  • Sharebar

Łysienie to kłopotliwa dolegliwość dotykająca kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Czasem osoby łysiejące popadają w depresję z powodu zmiany swojego wyglądu.

Jego przyczyną mogą być przebyte lub trwające choroby, stosowane środki farmaceutyczne. Wypadanie włosów może być również dziedziczne i mieć podłoże genetyczne. Do łysienia może doprowadzić również silny stres czy traumatyczne przeżycie. U kobiet często zmiany hormonalne w okresie ciąży czy menopauzy mogą spowodować wypadanie czy utratę włosów. Najpopularniejsze trzy rodzaje łysienia to łysienie androgenowe, łysienie plackowate oraz łysienie telogenowe. Najczęściej występującym rodzajem łysienia jest łysienie androgenowe spowodowane działaniem męskiego hormonu testosteronu przeksztaconego w dihydrotestoron. On niszczy cebulki naszych włosów powodując wypadanie i łysienie.

Każdy z tych rodzajów łysienia ma różne objawy. Łysienie może dotknąć człowieka w różnym wieku. Zakola czyli pierwszy objaw łysienia androgenowego może pojawić się już u nastoletnich chłopców a łysienie plackowate u dzieci. W leczeniu łysienia można zastosować dostępne preparaty kosmetyczne, szampony na wypadanie włosów, naświetlanie lub leczenie farmaceutyczne. Jeżeli łysienie trwa długo i nie możemy wyleczyć go sami powinniśmy się zgłosić do lekarza. Jeśli masz kłopoty z łysieniem pamiętaj, że warto zacząć jego leczenie już we wczesnych fazach rozwoju, aby zachować większą ilość włosów na dłużej. Najnowocześniejszą metodą leczenia łysienia jest przeszczep włosów. Jest to jednak dość kosztowny zabieg. Jego koszt to nawet kilka tysięcy złotych. Na pierwsze objawy łysienia można zastosować naturalne sposoby jak np. szampon z czarnej rzepy Możesz również przygotować sobie domową maskę na włosy z żółtka, oleju i kilku kropel nafty. Na wypadające włosy dobra jest również oliwa z oliwek.

Jeżeli naturalne sposoby, stosowanie preparatów kosmetycznych i domowych sposobów nie pomaga zgłoś się do lekarza, ponieważ łysienia może być objawem choroby, o której nie wiesz.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Łysienie, objawy, leczenie i szampony na łysienie
  2. Łysienie (wypadanie włosów)
  3. Łysienie plackowate
  4. Łysienie
  5. Łysienie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.