Łóżka szpitalne to podstawa!

  • Sharebar

Współcześnie w naszym państwie sytuacja szpitali nie jest w najlepszym stanie. Teoretycznie wszystko mamy, nasi lekarze są doceniani w świecie jeśli chodzi o umiejętności oraz wykształcenie. Sprzętem też dysponujemy, tym podstawowym jak łóżka szpitalne, jak i tym bardziej wyspecjalizowany. W czym więc problem? W organizacji? To niestety temat na następny artykuł. W tym dowiesz się więcej o najbardziej powszechnym sprzęcie medycznym, którego w odosobnionych sytuacjach też czasem brakuje, ale temu nie da się w 100% zaradzić.

Pierwszoplanowym aktorem tego artykułu są oczywiście łóżka szpitalne. Istnieje kilka ich rodzajów. Mogą być regulowane hydraulicznie, elektrycznie bądź ręcznie. W naszym kraju na szczęście wszystkie można ujrzeć na szpitalnych salach. Najczęściej używane jest łóżko regulowane ręcznie. Niekoniecznie dlatego, że najtaniej, ale w większości sytuacji nie potrzeba bardziej wyspecjalizowanego sprzętu. Dla pielęgniarek dużo wygodniejsze w obsłudze jest łóżko szpitalne regulowane hydraulicznie, nie muszą się męczyć z opuszczaniem, dokręcaniem, zatrzaskiwaniem, wszystko zrobiza nich mechanizm hydrauliczny po wcześniejszym aktywowaniu go, na przykład regulując wysokość pedałem nożnym. Najbardziej wyspecjalizowane i co za tym idzie najbardziej wygodne dla pacjenta są łóżka szpitalne regulowane elektrycznie.

System ten sprawia, że łóżko jest jeszcze łatwiejsze w obsłudze dla pielęgniarek, gdyż wystarczy użyć pilota, ale także pozwala na samodzielnie regulować pozycję choremu. Jest jeszcze jedna kwestia, w której to elektryczne bije na głowę łóżko szpitalne regulowane hydraulicznie. Chodzi oczywiście o rehabilitację, dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent nie potrzebuje ciągle wzywać kogoś do pomocy, ma on możliwość samodzielnej regulować pozycje łóżka, według jego potrzeb. Wniosek taki, że nie ma dramatu w polskich szpitalach jeśli chodzi o łóżka szpitalne, co nie znaczy, że nie zasługujemy na więcej.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Łóżka nefrytowe sposobem na bolące plecy?
  2. Łóżka masujące Syogra
  3. Eleganckie sposoby na dekorację łóżka
  4. Łóżka
  5. Optymalizacja strony podstawą pozycjonowania
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.