Lifting twarzy – najważniejsze informacje

lifting twarzy
  • Sharebar

Lifting twarzy to zabieg polecany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy pragną zmniejszyć lub całkowicie zniwelować oznaki starzenia oraz odmłodzić swoją twarz. Eksperci informują, że zabieg ten potrafi odmłodzić aż o 10 lat. Nie oznacza to jednak, że lifting twarzy zatrzyma proces starzenia oraz, że usunie jego oznaki raz na zawsze.  Lifting twarzy jest zazwyczaj przeprowadzany ambulatoryjnie na znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że pacjent zachowuje całkowitą świadomość podczas zabiegu, jednak nie odczuwa żadnego bólu. Lifting twarzy trwa od 2 do 6 godzin. Cięcie wykonywane jest w pobliżu linii włosów, a w przypadku mężczyzn – brody, tak aby bliznę dało się łatwo zamaskować włosami. Podczas tego zabiegu chirurg delikatnie ale dokładnie naciąga skórę twarzy oraz mięśnie twarzy. Często usuwa się również nadmiar tłuszczu oraz skóry.

Lifting twarzy jest bardzo skutecznym zabiegiem zmniejszania następujących oznak starzenia:
- luźna skóra na twarzy oraz szyi,
- kurze łapki, zmarszczki mimiczne, zmarszczki na czole, oraz bruzdy,
- obwisłe policzki, nadmiar tłuszczu na szyi oraz twarzy
- fałdy nosowe.

Lifting twarzy nie jest zabiegiem, który przeprowadzany jest by usunąć nadmiar tłuszczu oraz skóry w okolicach oczu, brwi, oraz zmarszczek wokół ust. Do korygowania takich zmian poleca się inne zabiegi: transfer tłuszczu czy plastykę powiek, które często wykonywane są razem z zabiegiem liftingu twarzy.

Dla zapewnienia jak najlepszych rezultatów oraz by zmniejszyć ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, pacjenci nie powinni palić papierosów ani pić alkoholu przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem oraz po nim. Zaleca się również zapuszczenie nieco dłuższych włosów, aby lepiej przykryć bliznę. Pacjenci często odczuwają dyskomfort po zabiegu. Mogą pojawić się również opuchlizna oraz siniaki. Obrzęki powinny jednak stopniowo ustępować w kolejnych tygodniach. W ciągu pierwszych trzech dni oraz nocy pacjenci powinni spożywać letnie oraz rozdrobnione posiłki. Należy również ograniczyć mimikę twarzy przez okres jednego tygodnia bądź dwóch, aby zbytnio nie naciągać i rozciągać skóry po zabiegu. Pacjenci powinni również unikać kąpieli w wannie, sauny, basenu, solarium oraz opalania się przez miesiąc, ponieważ skóra po takim zabiegu jest bardzo delikatna oraz wrażliwa. Można powrócić do intensywnych ćwiczeń, takich jak fitness, siłownia, aerobik oraz do cięższej pracy po trzech, czterech tygodniach. Długie oraz częste spacery są, z kolei, bardzo zalecane.

Wiele osób uważa, że metody, które nie wymagają chirurgicznej interwencji, takie jak Botox, wypełniacze czy transfer tłuszczu są o wiele bezpieczniejszym i mniej inwazyjnym sposobem radzenia sobie z oznakami starzenia. Niestety żadna z wyżej wymienionych metod nie przyniesie tak długotrwałych rezultatów jak lifting twarzy. Mogą one zaledwie odświeżyć rysy twarzy oraz zmniejszyć drobne zmarszczki, ale są to krótkotrwałe efekty, także te zabiegi muszą być często powtarzane.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Lifting twarzy - najważniejsze informacje, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Chirurgia plastyczna – Lifting twarzy
  2. Masaż twarzy
  3. Thermage – lifting bez skalpela
  4. Oczyszczanie twarzy
  5. Pielęgnacja twarzy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.