Kiedy dziecko potrzebuje pomocy neurologa?

  • Sharebar

Lekceważąc wśród nowo narodzonych dzieci niepokojące objawy wskazujące na nieprawidłowy rozwój układu nerwowego, można doprowadzić do rozwoju niebezpiecznych chorób, których efekty zaczną się nasilać, a w przyszłości staną się uciążliwe dla organizmu młodego człowieka. Każdy rodzic wie, że dziecko ma zapewnioną opiekę neurologa już w szpitalu, o ile pielęgniarki zaobserwują niepokojące sygnały. Nie oznacza to jednak, że po wypisaniu noworodka do domu można zaprzestać czujności.

Pierwszym niepokojącym sygnałem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest występowanie niekontrolowanych odruchów. Każde dziecko rodzi się z odruchami bezwarunkowymi, które naturalnie zanikają – jedne po okresie pierwszego miesiąca, inne nawet po upływie całego roku. Jeśli jednak twój syn czy córeczka szuka ustami sutka mamy w wieku półrocznym, to jest to wyraźny alarm, który trzeba zaspokoić wizytą u sprawdzonego neurologa dziecięcego.

Drugi bardzo istotny czynnik wpływający na prawidłowy rozwój dziecka to koordynacja ruchów ciała. Dzieci, które cały czas sięgają po przedmioty tą samą ręką, prawdopodobnie posiadają zaburzone instrukcje ruchów, które wysyła ich mózg. Jeśli zareaguje się odpowiednio szybko, można ten problem wyleczyć przy pomocy odpowiednich ćwiczeń i bezbolesnej rehabilitacji.

Ostatnią sprawą, na którą warto się pochylić, jest częstotliwość płaczu. Zdarza się, że dzieci płaczą nadzwyczaj często, a ukojenie łez jest ciężkie i graniczy wręcz z cudem. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele, jednak jednym z nich są właśnie problemy układu nerwowego. W tej sytuacji ciężko samemu określić, czy jest to prawdziwy powód nieustannego płaczu. Wydać kompetentną opinię może jedynie doświadczony, sprawdzony neurolog.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Kiedy dziecko potrzebuje pomocy neurologa?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Kiedy wizyta u neurologa staje się konieczna?
  2. Kiedy wysłać dziecko na obóz językowy?
  3. Co zrobić kiedy dziecko sepleni.
  4. Od kiedy dziecko uczyć angielskiego?
  5. Jak dziecko powinno spędzać wolny czas?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.