Japonek nastał czas

  • Sharebar

Japonki – rodzaj letniego obuwia noszonego przez kobiety, mężczyzn i dzieci. To buty niezastąpione w upalne letnie dni , zarówno w mieście, jak i podczas wakacyjnych wyjazdów. Warto zaopatrzyć się w nie, bo z pewnością w sezonie letnim przydadzą się każdemu.

Skąd pochodzą japonki?

Nazwa jest myląca, bowiem japonki pochodzą z Egiptu. Tutaj stanowiły pierwotnie noszoną wersję sandałów, gdzie jeden pasek przechodził pomiędzy pierwszy i drugim palcem, łącząc się z podbiciem i tworząc rodzaj strzemiączka. Co więcej, japonki, a właściwie rzymianki, były synonimem bogactwa, w związku z czym wyposażano w nie zmarłych udających się w ostatnią podróż. Do Europy trafiły po drugiej wojnie światowej, gdzie sprowadzone zostały za sprawą wracających z pola bitwy żołnierzy, którzy przywozili je z Japonii, gdzie tego typu obuwie było bardzo popularne. Stąd wzięła się obecnie stosowana nazwa japonki.

Rodzaje japonek

Japonki stanowią charakterystyczny rodzaj sandałów lub klapek, których elementem wyróżniającym jest wspomniany już wcześniej pasek przechodzący pomiędzy palcami u stopy i łączący się podeszwą po obu stronach podeszwy. To najbardziej minimalistyczne obuwie, niepozbawione jednak funkcjonalności, wygody, a nawet elegancji.

Ze względu na stylistykę, rodzaj zastosowanego materiału i elementy dekoracyjne, japonki są obuwiem uniwersalnym, które sprawdzi się zarówno podczas letnich spacerów, jak i mniej oficjalnych wyjść.

Wśród japonek znajdziemy te wykonane z miękkiej pianki – są one lekkie i doskonale nadają się na plaże czy basek. Inne wykonane są ze skóry, a jeszcze on inne z rozmaitych tworzyw sztucznych (np. z gumy). Te doskonale nadają się na co dzień, do pracy, na zakupy czy spacer z psem. Bez problemu dopasujemy je do spodni, spodenek, spódnic i sukienek. Ze względny na dodatkowe detale (cekiny, koraliki, kwiaty, motyle i inne) są również dekoracyjne.

Najważniejszymi zaletami japonek jest ich niewielka waga, możliwość natychmiastowego założenia i ściągnięcia, a także komfort, jaki dają stopom podczas upalnych dni. Ich zalety docenili wszyscy: od zwykłych zjadaczy chleba po celebrytów, a nawet projektantów mody.

Japonki nie będą odpowiednim obuwiem dla stylu oficjalnego i biznesowego. Poza tym, możemy nosić je właściwie bez ograniczeń, tym bardziej że stanowią ulgę dla stóp, które przez większość roku ubieramy w skarpety i obuwie masywne i mniej przewiewne.

Bez względu na to, jaki styl ubierania się preferujemy: czy będą to bluzy z kapturem, jeansy czy odzież w stylu etno, z pewnością znajdziemy japonki odpowiednie dla nas.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wszyscy noszą Japonki
  2. Wkrótce lato! Czas na nowy taras
  3. Czas na letnie przekąski
  4. Certina DS Action – czas dla aktywnych
  5. Czas relaksu w saunie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.