Jak zahamować wypadanie włosów?

  • Sharebar

Problem wypadania włosów dotyka zarówno kobieta jak i mężczyzn. Przyczyn może być wiele, jednak są pewne sposoby by sobie z tym zjawiskiem poradzić.

 

Wypadanie włosów jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem, gdyż niemal każdy włos, kiedy kończy swój cykl żywotności wypada. Problem zaczyna się wtedy, gdy tych włosów tracimy kilkadziesiąt, czy nawet w skrajnych przypadkach setki dziennie. To jasny sygnał, że coś dzieje się złego i należy udać się niezwłocznie do lekarza, który znajdzie przyczyny tego zjawiska.

Najczęstszymi przyczynami tracenia włosów jest nieprawidłowe odżywianie, czyli dieta uboga w najpotrzebniejsze witaminy. Brak snu, czy też stres może przyczyniać się do tej dolegliwości, a często też nadmierna dbałość o włosy, czyli traktowanie ich różnego rodzaju odżywkami, preparatami pielęgnacyjnymi w ilościach przekraczających jakiekolwiek normy.

Wypadanie włosów może również wiązać się z zaburzeniami pracy organizmu, a konkretniej nieprawidłowej pracy układu hormonalnego.

Wiadomo, że nikt nie będzie liczył ilości wypadających włosów, bo jest to po prostu trudne do zrobienia, jednak jeśli na oko widać, że tracimy ich wiele to czas by udać się do lekarza internisty po skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Oczywiście nie można popadać w paranoję, bo nie zawsze przyczyny są tak drastyczne i domowymi sposobami możemy im zaradzić. Codzienne mycie włosów powinno się wiązać również z delikatnym masowaniem skóry głowy, dzięki czemu pobudzimy krążenie i cebulki włosów do wzrostu. Zaleca się również stosowanie maseczek przeciw wypadaniu włosów i stosowanie ich po myciu. Te powinny zawierać takie składniki jak; łopian, pokrzywę, nagietek oraz witaminy.

Zdarzyć się może, że nasze włosy będą się „buntować” przeciwko stosowaniu różnych specyfików i tu warto odstawić na jakiś czas szampony, zawierające sodium lauryl sulfate i zastąpić je delikatnymi szamponami, które tak bardzo nie ingerują w skórę głowy i cebulki.

Ograniczyć należy również stylizowanie włosów za pomocą chemicznych odżywek i zastąpić je preparatami ziołowymi.

Odpowiednia suplementacja diety też może pomóc pozbyć się tego problemu. W aptekach znaleźć można specjalne tabletki oraz wyciągi z ziół.

Więcej na ten temat tutaj:

http://yourlook.pl/artykul,10,skuteczne-sposoby-na-wypadajace-wlosy.htm

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wypadanie włosów
  2. Łysienie (wypadanie włosów)
  3. Przedłużanie włosów metodą Racoon
  4. Pielęgnacja włosów
  5. Farbowanie oraz nakładanie farby do włosów
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.