Jak wybrać szczoteczkę do zębów?

elektryczna szczoteczka
  • Sharebar

Przed zakupem szczoteczki do zębów zastanawiamy się nad tym, jaką wybrać. Tę z miękkim włosiem, czy tę średnią. A może twardą? I nie są to jedyne pytania, które nam się nasuwają, ponieważ każda szczoteczka ma inna główkę. Który kształt będzie dla mnie najlepszy? Która najlepiej umyje moje zęby? Na pewno trzeba wybierać według potrzeb własnych, tylko wtedy mycie zębów będzie należało do przyjemności. Na rynku możemy wybierać pośród szczoteczek tradycyjnych lub tych elektrycznych.

Te pierwsze służą nam do czasu, gdy wymienimy je na kolejne. Natomiast szczoteczka elektryczna ma znacznie dłuższy czas użytkowania. Wymieniamy tylko główkę szczoteczki, a pozostała cześć pozostaje niezmieniana. Wybór szczoteczki elektrycznej powinien być podyktowany wielkością jamy ustnej, a także tym, by umyła każdy ząb. Stąd na półkach sklepowych taka różnorodność. Te z odchyloną główką ma za zadanie dotrzeć do wewnętrznych stron zębów, czyli do miejsc, do których standardowa szczoteczka nie dotrze. Szczoteczka z główką kompaktową jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają mniejszą jamę ustną.

Na wybór szczoteczki powinien też mieć wpływ stan naszych zębów. Jeśli cierpimy na nadwrażliwość zębów powinniśmy pomyśleć o szczoteczce elektrycznej, ponieważ przy takich schorzeniu ważna jest siła szczotkowania. Tylko szczoteczka elektryczna zapewni kontrolę szczotkowania. Kiedy szczoteczka elektryczna wykryje zbyt duży nacisk wstrzymuje ruchy pulsacyjne. Oczywiście nie ma to wpływu na skuteczność mycia zębów. Wydawałoby się, że taki prosty zakup szczoteczki do zębów może sprawić tyle problemów. Nie jest powiedziane, że za pierwszym razem kupiona szczoteczka elektryczna będzie idealna. Na pewno nie należy kierować się kolorem czy ceną. Takie rozwiązanie zemści się na nas wcześniej czy później. Trzeba tu wziąć pod uwagę nie tylko higienę zębów, ale także dziąseł, które są bardzo delikatne i codziennie narażone na różne infekcje. Tylko odpowiednia higiena jamy ustnej zapobiegnie czasami bardzo groźnym chorobom.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.