Jak walczyć z migreną?

choroby a zioła
  • Sharebar

Migrena potrafi skutecznie popsuć dobry nastrój, a częste wybuchy migreny są dla niektórych osób silnym utrapieniem. Szczególnie często migrena dotyczy kobiet.

Jakie są objawy migreny?

Znamionami zbliżającej się migreny bywają najczęściej zmęczenie i narastający niepokój, u niektórych osób tuż przed wybuchem migreny mogą mieć miejsce intensywne wahania samopoczucia. Najpowszechniejszym symptomem migreny jest ból głowy: silny, jednostronny i pulsujący, a w wypadku niektórych osób też nudności. Migrenę poprzedzać mogą także zaburzenia widzenia oraz zawroty głowy.

Co ją powoduje?

Pośród elementów, które mogą wywołać migrenę, znajduje się m.in. kofeina i czynniki atmosferyczne. Szczególnie niebezpieczne dla osób cierpiących na migrenę są intensywne zmiany ciśnienia atmosferycznego. W przypadku pań znaczący wpływ na dolegliwości związane z migreną mogą mieć czynniki hormonalne. Migrenę może spowodować także stres oraz niektóre kategorie posiłków. Te czynniki mogą doprowadzić do lokalnego skurczu naczyń krwionośnych mózgu, a to z kolei przejawia się ostrym bólem głowy.

Jak się przed nią chronić?

W leczeniu migreny z reguły stosowane są farmaceutyki przeciwbólowe, są jednakże i terapie alternatywne. Jedną z podstawowych kuracji, używanych w walce z migreną, jest akupunktura. Znaczącą rolę odgrywają tu również zioła. Jednym ze środków stosowanych do leczenia tej przypadłości jest wyciąg z miłorzębu, który pobudza krążenie i działa przeciwzakrzepowo oraz bez czarny. Zalecane jest także przyjmowanie dodatkowych porcji magnezu oraz kwasów tłuszczowych omega-3.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Sposoby na migrenę
  2. Zatkany nos – jak walczyć z katarem
  3. Jak walczyć z otyłością?
  4. Jak walczyć o niewinność
  5. Jak rozpoznać grypę?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.