Jak urządzić domowe spa?

  • Sharebar

Pamiętajmy, że kąpiel oprócz przyjemności jakich nam dostarcza może być również wykorzystywana do właściwości leczniczych. Jak odpowiednio i umiejętnie przygotować taką kąpiel? Oto kilka przykładów takich leczniczych kąpieli:

1). Kąpiel regenerująca – polecana jest dla osób wyczerpanych fizycznie, którzy nie zażywają ruchu. Powinniśmy około 20-25 g miodu rozpuścić w wannie z wodą o temperaturze 37 stopni Celsjusza. Następnie powinniśmy wyjść z wanny, kiedy temperatura wody spadnie poniżej 34 stopni Celsjusza i na koniec opłukujemy nasze ciało pod prysznicem.

2). Kąpiel ujędrniająca z tatarakiem – taka kąpiel relaksuje i wzmacnia naszą skórę. Wlejmy więc do wody znajdującej się w wannie Okło 25-30 ml gotowej nalewki tatarakowej. Pamiętajmy, że woda powinna mieć temperaturę 25-31 stopni Celsjusza.

3). Kąpiel przeciwżylakowa – jest to kąpiel z dodatkiem mieszanki ziołowej z rumianku, skrzypu i nagietka. Powinniśmy po jednym opakowaniu ziół wsypać do garnka z gorącą wodą (około 5-5, 5 litra). Następnie powstały napar wlewamy do wanny z wodą.

4). Kąpiel złuszczająca – jest to kąpiel polecana przy łojotoku i trądziku pospolitym. Należy kilogram otrąb pszennych wsypać do lnianego woreczka, szczelnie zawiązać i gotować około 32-40 minut czasu w 10 litrach wody. Przygotowany wywar wlewamy do wanny z wodą a woreczek należy dobrze wycisnąć. Takie domowe spa możesz urządzić we własnym domu, sprawdź ofertę na armaturawodna.pl.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. SPA dla każdego
  2. Jak urządzić domową siłownię?
  3. Jak urządzić sypialnię?
  4. Sypialnia. Jak ją urządzić?
  5. Jak urządzić wnętrze?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.