Jak skutecznie się odchudzać?

ruch
  • Sharebar

Obraz kreowany prze media pełen szczupłych, zgrabnych znanych modelek oraz wysportowanych mężczyzn oraz ramówka pełna programów, dotyczących zasad zdrowego żywienia i korzyści wynikających z uprawiania różnego typu sportów sprawia, ze istnieje coś takiego jak moda na odchudzanie. Działanie to o ile oczywiście jest prowadzone w zdrowy, przemyślany sposób nie jest oczywiście złe. Powinniśmy oczywiście pamiętać o zasadach definiujących zdrowe odchudzanie oparte o właściwie zbilansowaną dietę, która ma na celu wykształcenie w nas pewnych nawyków żywieniowych (tylko taka sytuacja ustrzeże nas bowiem przed efektem jo jo) oraz odpowiedniej dawce zdrowego ruchu.

Aktywność fizyczna może przejawiać różne formy. Najlepiej, aby było to coś, co sprawia nam przyjemność. Tylko wtedy mamy bowiem gwarancję, że nie zrezygnujemy zbyt łatwo i nie poddamy się po pierwszym niepowodzeniu. Mogą to więc być wizyty na siłowni, basenie lub w klubach fitness, ale może to być również bieganie, nordic walking czy jeżdżenie na rowerze. Pozytywny skutek może odnieść nawet 30-minutowy regularny spacer.
Sama dieta również powinna być sprawą dogłębnie przemyślaną. Głodówki i różnego typu diety cud raczej długotrwałego efektu nie przyniosą, a wręcz przeciwnie mogą mieć nieraz bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Dieta powinna być właściwe zbilansowana i bogata w różnorodne składniki spożywcze: a więc z jednej strony warzywa i owoce, ale też produkty zbożowe, mięsa, produkty mleczne. Powinniśmy dostarczać organizmowi wszelkie niezbędne składniki, ale w określonych proporcjach nie przekraczając indywidualnego dziennego zapotrzebowania kalorii. Posiłki powinny być mniejsze, ale częste. Powinniśmy jeść co najmniej co 3-4 godziny, tak abyśmy nie odczuwali głodu i nie czuli potrzeby podjadania między posiłkami lub co gorsza wspomagania się łakociami.

Poza wskazówkami praktycznymi podczas odchudzania niezwykle istotną role odgrywa również aspekt psychologiczny, a więc odpowiednia motywacja, konsekwencja, pozytywne myślenie oparte na wierze, że na pewno się uda.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak uczyć się skutecznie, szybko i z przyjemnością
  2. Ucz sie szybko i skutecznie
  3. Jak skutecznie i bezpiecznie oszczędzać?
  4. Jak uczyć się wosu?
  5. Jak przyśpieszyć proces gojenia się ran?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.