Jak pielęgnować twarz?

  • Sharebar

Każda osoba a w szczególności kobieta potrzebuje indywidualnego programu pielęgnacyjnego.

Jeśli chodzi o pielęgnację cery suchej, szczególnie jeżeli chodzi o wietrzne lub mroźne dni, właściwym rozwiązaniem dla naszej skóry będzie krem odżywczy z zawartością kojącego składnika, takiego jak D-pantenol oraz łagodzącego oleju z wiesiołka, który efektywnie wpłynie na poziom elastyczności oraz nawilżenia. Należy pamiętać, że nasz kosmetyk do pielęgnacji twarzy może być także dodatkowo wzbogacony witaminą C o działaniu antyoksydacyjnym oraz stymulującym (więcej). Czy dobrym rozwiązaniem jest bardziej treściwa konsystencja kremu?

Zdecydowanie bardziej treściwa konsystencja kremu jest dobrym rozwiązaniem w okresie zimowym, ponieważ szczególnie wtedy należy chronić swoją skórę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, które to bardzo zwiększają jej reaktywność. Na co jeszcze możemy skierować swoją uwagę?

Swoją uwagę możemy skierować także w kierunku oczyszczania, a mianowicie mam tu na myśli płyn micelarny, jako najdelikatniejszą formę demakijażu. Płyn ten odpowiednio oczyści naszą skórę, nie powodując przy tym podrażnień. Micele, stanowiące podstawę tego produktu, dzięki swoim właściwościom dokładnie oczyszczą skórę z makijażu, sebum oraz zanieczyszczeń środowiskowych, nie naruszając jednocześnie przy tym pH naszego naskórka. Stosując się do tych rad można być pewnym, że nasza skóra zachowa swoją świeżość i piękny wygląd przez dłuższy czas oraz, że nie będzie tak bardzo narażony na różne czynniki.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.