Jak korzystać z e-papierosa?

e-papieros
  • Sharebar

Palenie elektroniczne to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych papierosów. Ludzie długo nie mogli przekonać się do tego sposobu zażywania nikotyny. W ostatnich miesiącach sytuacja uległą jednak zmianie.  E-papieros stał się modnym i pożądanym gadżetem. Stale przybywa jego miłośników na całym świecie.

Elektroniczna nikotyna

Papieros elektroniczny działa całkowicie inaczej niż tradycyjne papierosy. E-papieros to proste urządzenie elektroniczne służące do inhalacji nikotyny. Rozmiarami i kształtem w dużej mierze przypomina analogowe odpowiedniki. Jego mechanizm działania polega na podgrzewaniu specjalnego płynu z nikotyną. Urządzenie jest zbudowane z pojemnika na płyn oraz grzałki – atomizera zasilanego akumulatorkiem litowo-jonowym. Podgrzany płyn zamienia się w mgiełkę, która zaciąga się użytkownik. Najważniejszym faktem jest to, że podczas tego działania nie zachodzi proces spalania. Palący wdycha oraz wydycha wyłącznie czystą nikotynę pozbawioną trujących substancji smolistych. Użytkownik ma możliwość wyboru stężenia nikotyny w płynie oraz samodzielnego uzupełniania jej braków.

Troska o zdrowie

Palenie elektroniczne zdaniem sprzedawców oraz użytkowników jest bezpieczne dla zdrowia i otoczenia. Z tymi tezami nie zgadzają się wszyscy badacze oraz działacze społeczni. Zdaniem niektórych z nich e-palenie może być szkodliwe. Prawdą jest to, że elektroniczny papieros to stosunkowo młody wynalazek. Wciąż go poznajemy, a na rynku pojawiają się kolejne, udoskonalone modele. Z tego powodu nie mamy całkowitej pewności na temat charakteru jego działania oraz wpływu na otoczenie. Wiele dyskusji powoduje również jego status prawny. Zgodnie z polskimi regulacjami, e-papierosa można palić praktycznie wszędzie. Nie jest on w świetle prawa uznawany za wyrób nikotynowy.

Trafne argumenty

Zarówno zwolennicy jak i przeciwny e-papierosów mają po swojej stronie wiele słusznych argumentów. Na decydujące rozstrzygnięcia będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dobrych lat. W tym czasie powinniśmy dokładnie poznać działanie oraz wpływ elektronicznego papierosa na ludzkie zdrowie. Obecnie rynek e-papierosów szybko się rozrasta. Przybywa sklepów internetowych oraz stacjonarnych. W każdym większym mieście możemy spotkać ludzi z urządzeniami oraz reklamy poszczególnych modeli w przestrzeni publicznej. E-papieros zdecydowanie wpłynął na kulturę palenia i warto śledzić jego rozwój. To wynalazek, który może się zapisać w naszej historii i wpłynąć na nasze codzienne życie wielu osób.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak działają e-papierosy?
  2. Papierosy elektroniczne – zalety i wady
  3. Odkryj świat bez tytoniu – Elektroniczne Papierosy
  4. Dlaczego e-papierosy są lepsze?
  5. Jak rzucić palenie?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.