Jak dobrze się odżywiać?

dieta
  • Sharebar

Jak się dobrze odżywiać, by zachować zdrowie oraz wspaniałą kondycję na lata? Warto przyjrzeć się podstawowym regułom, by potem móc cieszyć się efektami w praktyce.

 

Jedz regularnie i w małych ilościach

Ile razy opychałeś się łapczywie po wieczór czym popadnie? Bo w pracy zawierucha, tysiąc spraw, nie było czasu… Nasz organizm nie jest jednak zaprogramowany w ten sposób, by tolerować taki stan. Prędzej czy później upomni się o swoje. Co zatem robić, by uniknąć przykrych schorzeń, a zwłaszcza nadwagi? Przede wszystkim jeść regularnie i w umiarkowanych ilościach. Jeżeli przyzwyczaimy organizm do rzadkich posiłków, wówczas zacznie on magazynować składniki odżywcze, i to doprowadzi nas do otyłości. A głód po kilku godzinach i tak będziemy odczuwać. Reguła systematycznych, niewielkich posiłków dotyczy absolutnie wszystkich, także osób pozostających na diecie.

Moc śniadania

Ile razy mówiłeś sobie, nie mam czasu na śniadanie, spieszę się do pracy. To gruby błąd, kiepska wymówka, za którą kryje się zwykłe lenistwo. Prawda bowiem jest taka, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To ono ma nam dostarczyć niezbędnej energii w ciągu dnia, bez względu na to czy pracujemy fizycznie czy umysłowo. Według obliczeń naukowców prawidłowo skrojone śniadanie powinno zawierać około 600 kalorii.

Pomijanie śniadania w diecie prowadzi w prostej linii do rozregulowania metabolizmu. Natomiast jego spożywanie może nas uchronić, a przynajmniej zmniejszyć ryzyko zachorowania na różne przypadłości. Udowodniono na przykład, że osoby spożywające śniadanie regularnie, dwukrotnie rzadziej zapadają na cukrzycę.

Zrób to sam

I znów brak czasu? Znów wymówka. Tymczasem najwartościowsze są te posiłki, które przyrządzamy sami, unikając tym samym stosowania półproduktów. One bowiem zawierają sporo jakże szkodliwej chemii, która może poprawia wartości estetyczne jedzenia, ale na pewno nie jego jakość.

Czytaj więcej: dietetyk w Warszawie

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Jak dobrze się odżywiać?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Jak się zdrowo odżywiać ?
  2. CV po angielsku – jak je dobrze napisać?
  3. Jak dobrze wybrać sprzęt sportowy?
  4. Jak dobrze wybrać kapele weselną?
  5. Tłumacz przysięgły – jak dobrze wybrać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.