Jak dobrać odpowiednie perfumy?

damskie perfumy
  • Sharebar

Będąc w perfumerii różnorodność zapachów, kolorów oraz flakonów może przyprawić każdego o zawrót głowy. Kupowanie perfum z pewnością nie należy do zadań łatwych. Ten artykuł da kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze dla siebie zapachy, które oddadzą nasz charakter i osobowość.

Perfumy czy woda toaletowa?

Kupując perfumy należy zadać sobie pytanie, na jakiej trwałości zapachu nam zależy. Jeżeli interesuje nas zapach utrzymujący się długo na skórze, to bez wątpienia wybierzemy damskie perfumy posiadające od 15 do 30 % olejków zapachowych. Nieco mniej esencjonalne są wody perfumowane zawierające od 10 do 15 % olejków, a najmniej intensywnie pachną wody toaletowe (5-10% olejków eterycznych w składzie). Potocznie wszystkie jednak powyższe kategorie zwane są perfumami.

Jedne perfumy różne zapachy

Kolejną istotną rzeczą jest skład damskich perfum. Z pewnością zastanawiałaś się nie raz, jak to się dzieje, że jedne perfumy różnie pachną. Tę szczególną cechę zawdzięczają swojej niezwykle skomplikowanej recepturze, która tworzona jest na trzech odmiennych poziomach. Wszystkie damskie perfumy charakteryzują się posiadaniem trzech odmiennych zapachów uwalnianych w różnym okresie – są to nuta głowy, serca i bazowa. Nuta głowy to zapach perfum pojawiający się najszybciej. Utrzymuje się na skórze do pół godziny i następnie zmienia się w nutę serca, która po dwóch godzinach przechodzi w najtrwalszą i najgłębsza nutę bazową. Skład nuty głowy, serca i nuty bazowej zawsze się różnią, jednakże powinny one być tak skomponowane, aby się w doskonały sposób uzupełniać.

Jak wybrać dla siebie perfumy?

W tym celu warto wybrać się do dobrej perfumerii i tam sprawdzać zapachy. Pamiętajmy tylko, że wąchanie perfum to dopiero początek. To czy będą pasować sprawdzisz dopiero po tym, jak zaaplikujesz je sobie na skórę. Pamiętaj jednak, że damskie perfumy najlepiej sprawdzać na czystej skórze, która nie została wcześniej pokremowana lub poperfumowana – inaczej zapachy zmieszają się. Co więcej, nie sprawdzaj więcej niż 3 do 4 zapachów w trakcie jednego pobytu w sklepie – Twoje zmysły nie uchwycą więcej różnic. I na koniec – perfumy zawsze testuj w miejscu przepływu krwi – jej temperatura oraz tętno sprawią, że poznasz ich prawdziwy aromat.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kupujmy perfumy rozsądnie
  2. Perfumy Visconti
  3. Wybierać tanie czy dobre? Perfumy Sisley
  4. Czym się wyróżniają perfumy Sisley?
  5. Luksusowe perfumy dla mężczyzn
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.