Jak dbać o swoją skórę latem?

  • Sharebar

Wszyscy uważają, że dbanie o skórę jest najbardziej wymagające zimą. Nic bardziej złudnego. Podczas ciepłych, letnich miesięcy nasza skóra jest bardziej narażona na czynniki takie jak chociażby słońce. Dlatego w czasie wakacji musimy szczególnie o nią zadbać.

Skóra latem

Oczyszczanie

Kiedy temperatury na zewnątrz są o wiele wyższe niż kilka miesięcy temu należy skupić się na prawidłowym oczyszczaniu. W końcu pyłki i zanieczyszczenia unoszą się wtedy w powietrzu częściej niż podczas wilgotnej jesieni czy wiosny. Skupmy się na oczyszczaniu skóry co najmniej 2 razy dziennie. Idealne będzie zarówno manualne oczyszczanie twarzy czy to przy użyciu elektrycznej szczoteczki do twarzy czy klasycznego żelu do mycia. Oczywiście szczoteczka będzie w tym o wiele skuteczniejsza i od razu pousuwa zanieczyszczenia razem z obumarłymi komórkami naskórka. Do takiego codziennego oczyszczania możemy także dodać peeling czy maseczkę raz lub dwa razy w tygodniu. Wtedy na naszej skórze nie będzie widać oznak zmęczonej skóry.

Lekki makijaż

Kiedy nasza skóra będzie nie tylko odpowiednio oczyszczona ale też nawilżona to możemy zacząć się zastanawiać nad makijażem. Warto najpierw zainwestować w lżejszy fluid. W końcu ten, którego używamy zimą zapewne spłynie, kiedy temperatury zaczną rosnąć a upał stanie się nieznośny. A jeśli nasza cera nie ma skłonności do przebarwień czy pękających naczynek jego funkcję może pełnić krem tonujący. Działa on jak krem jednak oprócz nawilżania, poprawia też koloryt skóry jednak bez zbyt dużego zatykania porów. I kiedy robimy taki letni makijaż nie przesadzajmy też z ilością cieni czy różów do policzków. Przy zbyt dużych temperaturach zacznie to z nas spływać. A wtedy nie wygląda się ani ładnie ani pociągająco. Dlatego ograniczmy się więc maksymalnie do kresek na powiece i to po zastosowaniu specjalnych matujących bibułek. Te zresztą powinny stanowić obowiązkowe wyposażenie każdej kobiecej torebki w czasie lata. Z takim  lekkim makijażem przeżyjemy nie jeden upalny dzień.

Samo dbanie o skórę podczas upałów wymaga odpowiedniego podejścia. W końcu z jednej strony nie chcemy za bardzo wysuszyć naszej skóry a z drugiej nie chcemy ciągle się świecić. Idealne będzie więc osiągnięcie równowagi. Jednoczesny schludny i lekki makijaż bez zbyt dużej ilości cieni czy fluidu. A przy odpowiednim oczyszczeniu usuniemy wszelkie oznaki zmęczenia z poprzednich dni.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak dbać o przetłuszczające się włosy?
  2. jak dbać o zęby?
  3. Krem rozjaśniający skórę
  4. Jak prawidłowo dbać o odzież?
  5. Jak dbać o podłogi?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.