Jak dbać o Leonbergera

Leonbergery
  • Sharebar

Leonberger nie jest psem tanim w utrzymaniu. Wymaga odpowiedniego żywienia. Drogie jest również znieczulenie psa jeśli zaistnieje konieczność zabiegu bo jego koszt jest przeliczany na masę ciała. Warto jednak odpowiednio dbać o tego psa bo odwdzięcza się on dużym przywiązaniem i miłością do właściciela i jego rodziny. Pies ten bardzo nie lubi być samotny, dlatego nie może go mieć ktoś kto np. z powodów zawodowych niewiele przebywa w domu i nie ma czasu dla psa. Szczeniakom trzeba podawać specjalną karmę dla dużych psów wzbogaconą o glukozaminę i chondroityna. To wspomaga rozwój ich stawów.

Duże psy muszą być karmione dwa razy dziennie mniejszymi porcjami i muszą mieć zapewniony spokój po jedzeniu. Jedzenie należy podawać w miskach na stojaku, który ma możliwość regulacji wysokości, ponieważ jest to pies duży i w innym wypadku musi za bardzo się schylać. Psu trzeba dwa razy dziennie wyczesywać martwy włos i rozczesywać włosy, aby nie robiły się kołtuny. Leonberger powinien być raz w tygodniu kąpany. Do jego kąpieli należy używać szamponu dla psów miękkowłosych. Powinien on być taki, aby nie obniżał naturalnej bariery ochronnej psa i zwiększał objętość jego włosia w okresie linienia.

Psa należy czesać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa szczotką drucianą. Splątane końcówki włosów należy delikatnie rozdzielać palcami. Kołtuny najczęściej robią się ogonie, portkach, za uszami oraz w pachwinach. Tam również w lecie mogą umiejscawiać się kleszcze, dlatego te miejsca należy sprawdzić wyjątkowo dokładnie. Po kąpaniu psa trzeba wyciąć włosy, które wystają poza opuszki łap i poza palce .Trzeba również obciąć włosy najdłuższe, wystające pod uszami. Psu trzeba obcinać paznokcie na łapach chyba, że ściera je sobie sam.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak dbać o sprzęt AGD?
  2. Jak dbać o pieluszki wielorazowe?
  3. jak dbać o zęby?
  4. Jak dbać o podłogi?
  5. Jak prawidłowo dbać o odzież?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.