Gdy dziecko nie lubi pomiaru temperatury

  • Sharebar

Znasz ten moment, kiedy chcesz sprawdzić, czy twoje dziecko ma gorączkę, a ono ucieka przed termometrem jak kreskówkowa mysz przed kotem? Co prawda, to niewielkie urządzenie nie zrobi mu krzywdy, ale maluchy wiedzą swoje. Zwykły termometr jest chłodny w dotyku, ma niewygodną końcówkę i zmusza je do bezruchu, co jest dla małego brzdąca srogą karą.

Z kolei dzieciom, które były już kilkakrotnie pacjentami szpitala, termometr po prostu bardzo źle się kojarzy. Właściwie trudno się temu dziwić – pobyt w szpitalu do przyjemnych nie należy, często okupiony jest cierpieniem i tęsknotą za domem. W tym wypadku termometr przywołuje bolesne wspomnienia, do których maluch nie chce wracać. Ale jak w takim razie zdiagnozować stan podgorączkowy czy gorączkę? Jak sprawdzić, czy dziecko potrzebuje leku obniżającego temperaturę? W jaki sposób kontrolować przebieg choroby u swojej pociechy?

Termometry do nieinwazyjnego badania

Mierzenie temperatury u noworodka nie powinno polegać na włożeniu termometru do buzi (z uwagi na niebezpieczeństwo) ani pod pachą (możliwość niedokładnego pomiaru). Zresztą, nawet kilkuletnie dziecko trudno namówić do trzymania rączki nieruchomo. Z kolei pomiar rektalny, uznawany za bardzo dokładny,  to dodatkowy stres wzmagający niechęć do termometru. Aby nie narażać dziecka na niepotrzebny dyskomfort, a jednocześnie zapewnić możliwie najbardziej precyzyjny wynik,  warto zaopatrzyć się w termometry służące do nieinwazyjnego pomiaru temperatury, które możesz znaleźć tutaj: http://hugus.pl/. Dzięki zastosowaniu technologii podczerwieni, mogą wykonać badanie nawet na odległość kilku centymetrów! Twoje dziecko nie będzie miało kontaktu z chłodną obudową termometru, nie musi też przytrzymywać go rączką ani pod językiem. Tym samym ograniczysz ryzyko przeniesienia na dziecko zarazków i wirusów, co nabiera szczególnie istotnego znaczenia gdy choruje więcej członków rodziny. Zapewne zastanawiasz się, czy pomiar bezdotykowy jest równie miarodajny co mierzenie temperatury w odbycie. Otóż taki termometr należy przyłożyć w pobliżu tętnicy skroniowej położonej tuż pod skórą, przez którą krew przepływa jednostajnym, regularnym strumieniem. Ta metoda pozwala na uzyskanie wysoce precyzyjnego wyniku, nawet z dokładnością do 0,3 °C w czasie od jednej do kilku sekund. Tymczasem pomiar rektalny jest pół stopnia wyższy niż prawidłowa temperatura. Podsumowując, termometry na podczerwień ułatwią badanie u noworodka, śpiącego dziecka lub innego niewspółpracującego pacjenta, przy zachowaniu wysokiej skuteczności.

Termometry oferujące nowoczesne funkcje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, producenci stale unowocześniają modele termometrów. Wprowadzając innowacje, przyczyniają się do większego komfortu użytkowania. Termometry wyposażone w duży, podświetlany ekran LCD pozwalają zmierzyć temperaturę także w nocy, bez konieczności zapalania światła. Dzięki pojemnej pamięci, urządzenie jest w stanie zarejestrować nawet kilkadziesiąt kolejnych wyników, co znacznie ułatwia kontrolę postępu choroby. Często spotykanym udogodnieniem jest także alarm dźwiękowy informujący o podwyższonej temperaturze. Warto dodać, że nowoczesne termometry są bardzo wszechstronne i za ich pomocą możesz zmierzyć temperaturę ciała, otoczenia, wody czy posiłku. A ciekawy, kolorowy design spodoba się także twojemu dziecku, które już nigdy nie ucieknie na widok termometru wyjmowanego z domowej apteczki.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak działa termometr bezdotykowy?
  2. Gdy nie możesz się odnaleźć.
  3. Przygotuj dziecko do przyjścia na świat
  4. Kiedy wysłać dziecko na obóz językowy?
  5. Kiedy dziecko potrzebuje pomocy neurologa?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.