Fotel rehabilitacyjny dla osób ze skoliozą

ergonomiczne fotele rehabilitacyjne
  • Sharebar

W dzisiejszych czasach nie ma ucieczki od wielu godzin dziennie spędzanych przed komputerem. Nie liczy się nawet to, że kogoś dopadła skolioza i spędzanie masy czasu w pozycji siedzącej jest dla takiej osoby wyjątkowo szkodliwe. Jeśli chcemy jeść, musimy pracować. Na szczęście powstało coś takiego, jak ergonomiczne fotele rehabilitacyjne. Wprawdzie “fotelowa” rehabilitacja na sztandary wynoszona  jest trochę na wyrost, ale są one naprawdę zbawieniem dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem.

Typowy ergonomiczny fotel rehabilitacyjny

Na pierwszy rzut oka ergonomiczny fotel rehabilitacyjny wcale nie wydaje się być czymś specjalnie wyjątkowym. Nie posiada on ani żadnych dziwnych narzędzi, które miałyby w jakikolwiek sposób oddziaływać na nasze ciało, ani nie ma nawet żadnych części mechanicznych, które mogłyby zapewniać nam wznoszoną na sztandary rehabilitację. Takie myślenie jest jednak w zupełności nieprawidłowe, ponieważ ergonomiczne fotele rehabilitacyjne działają w sposób bierny, co należy rozumieć tak, że eliminują źródła problemów, a do tego wzmacniają sytuację prawidłową, przez co następuje cofniecie się przynajmniej niektórych problemów powstałych przez fotele wygodne, ale bardzo niezdrowe.

Cechy, jakie ma ergonomiczny fotel rehabilitacyjny

Każdy ergonomiczny fotel rehabilitacyjny zapewnia nam wygodne siedzenie, co jest zarazem narzędziem wyjątkowo prostym, ale też bardzo trudnym do uzyskania. Zazwyczaj wygodę uzyskuje się przez to, że fotel odpowiednio podpiera wszystkie struktury naszego kręgosłupa i nie każe jego mięśniom pracować ze zbyt dużą intensywnością. Ta właściwość jest tutaj oczywiście zachowana, ale skolioza, na którą cierpią użytkownicy fotela, znacznie zwiększa wymagania wobec możliwości ustawienia fotela. Jego producenci stawiają oczywiście na ergonomię, przez co każdy element urządzenia posiada znacznie większą elastyczność i jeśli tylko z odpowiednią cierpliwością popracujemy nad jego ustawieniem, na pewno uda nam się ułożyć go tak, że kręgosłup otrzyma zrównoważone i dobrze rozłożone punkty podparcia,

Tutaj właśnie zaczynają przejawiać się właściwości rehabilitacyjne takich foteli, które polegają głównie na tym, że osoba, której doskwiera skolioza, ma swoje plecy ustawiane w sposób odpowiedni i siły, które doprowadziły do skrzywienia kręgosłupa, teraz pracują nad jego wyprostowaniem.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Coaching i terapia dla osób szukających pracy
  2. Fotel to serce gabinetu
  3. Materiały budowlane dla osób
  4. Rozwiązanie dla osób z chorobą serca
  5. Biuro rachunkowe dla osób fizycznych.
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.