Fakty i Mity Dotyczące Odchudzania

  • Sharebar

Napisane zostało wiele poradników dotyczących odchudzania. Jest o nim tyle opinii co osób odchudzających się. Poniżej przedstawię co znane fakty i mity dotyczące odchudzania.

Rezygnując rano ze śniadania, szybciej schudnę.

Jest to wielki błąd. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia. Mit ten powstał najprawdopodobniej dlatego, ponieważ z porannego śniadania najłatwiej jest nam zrezygnować. Ponieważ wielu ludzi, zaraz po przebudzeniu nie odczuwa głodu dlatego, że metabolizm po nocy jeszcze jest spowolniony. Jednak nasz organizm potrzebuje energii, aby funkcjonować w ciągu dnia, dlatego absolutnie nie wolno rezygnować z porannego posiłku. Brak śniadania spowoduje także, że będziesz podjadać w czasie dnia.

Owoce możemy jeść bez ograniczeń

Owoce można zjadać między posiłkami, lecz tylko i wyłącznie w ograniczonej ilości, ponieważ słodkie owoce zawierają w sobie dużą ilość cukru co powoduje wzrost insuliny, która następnie bardzo szybko opada co powoduje uczucie głodu, a wtedy już niewiele brakuje, by skusić się na kolejną przekąskę. Należy jeść owoce tylko o niskim indeksie glikemicznym (jabłka lub czereśnie).

Produkty Light nie tuczą

I tak i nie. Produkt Light oznaczał o 40% mniej kalorii od innych produktów. Jednak nie zawsze produkty normalne udało się znaleźć, więc tak naprawdę to był wyłącznie czysty marketing. Od dwóch lat regulują to przepisy UE, które podkreślają, że produkty Light nie mogą mieć więcej niż 40% tłuszczu na 100 gram. Należy jednak zwrócić uwagę na produkty, które producent określa jako lekki, ponieważ jest to bardzo sprytny sposób na ominięcie przepisów.

Można jeść czekoladę

Czekoladę uwielbia chyba każdy. Zjedzenie czekolady poprawia humor, pamięć oraz dostarcza organizmowi odpowiedniej dawki energii. Wygląda na to, że posiada same plusy. Natomiast zawiera też cukier, który powoduje produkcje glukozy. Następuje to ok 2 minuty po zjedzeniu czekolady.

Kawa jest zabroniona

Kawa to napój, który dzięki zawartości kofeiny pozwala postawić nasz organizm na nogi. Po wypiciu kawy możemy się bardziej skupić zwalczając uczucie senności. W większości dostępnych diet, kawa jest dozwolona, natomiast musi być bez cukru i mleka. Jeśli więc ktoś musi wypić, to jedna filiżanka dziennie i bez mleka.

Picie dużej ilości wody, przyspiesza odchudzanie

Picie wody nie przyspiesza odchudzania, ale wspomaga naszą dietę. Pomaga w trawieniu, oczyszcza organizm usuwając toksyny. Należy wybierać przede wszystkim wodę z dużą zawartością jodu, który pobudza tarczycę i ma bezpośredni wpływ na przemianę materii naszego organizmu.

Kolacje trzeba zjeść wcześniej

Kolacje należy zjeść przynajmniej 2 godziny przed położeniem się do łózka, ponieważ w czasie snu nasz metabolizm spowalnia. Istnieje opinia, że można zjeść nawet o 22-giej, jeśli spać idziemy o północy, lub później. Lecz należy też uwzględnić biorytm organizmu, z którego wynika, że nasz organizm o określonych porach jest bardziej aktywny, a w innych przygotowuje się do snu. Pory te są zależne od naszego trybu życia, więc regularny sen i posiłki są bardzo ważne.

Więcej informacji dotyczących odchudzania jak i suplementów diety znajdziesz tutaj: http://spalaczetluszczu.net

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Fakty i Mity Dotyczące Odchudzania, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Współpraca z Pocztą Polską – fakty i mity
  2. Diamenty inwestycyjne:fakty vs popularne mity
  3. Fakty i mity o grzejnikach elektrycznych
  4. Przeziębienie – informacje, fakty i leczenie
  5. Własne doświadczenia z odchudzania metodą balonu gastrycznego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.