Ekstrakty roślinne.

  • Sharebar
Ekstrakty roślinne są substancjami uzyskanymi poprzez zmieszanie różnych innych substancji oraz dodaniem roślin. Mają za zadanie pomóc naszym problemom natury kosmetycznej. Jak?

Ekstrakty roślinne są to wyciągi z różnych części roślin które są dostępne dookoła nas. Zazwyczaj ma to formę wytrawionego preparatu sporządzonego przez chemików. Ekstrakty są wytrawiany za pomocą rozpuszczalników takich jak etanol, woda bądź ich mieszaninami. Ekstrakty bądź wyciągi który używamy możemy podzielić na suche, gęste bądź płynne.

W przypadku płynnych mamy do czynienia z mieszaniem substancji leczniczych z rozpuszczalnikiem gdzie ich zawartość jest duża. Jest to mieszane w stosunku 1:1.

Wyciągi gęste mają postać plastyczną o ściśniętej strukturze o zawartości wody nie przekraczającej trzydzieści procent.

W wyciągach suchych zawartość wody nie przekracza 5%, w takim przypadku taka substancja jest sypka, łatwa do sproszkowania.

Są także wyciągi rzadkie, które są przygotowywane zaraz przed użyciem, zawartość wody w nich wynosi około 50-60%. Tak wytworzone substancje mają krótki okres przydatności, choćby ze względu na wysoką zawartość wody w substancji końcowej.

Wszystkie substancje oraz ekstrakty są uzyskiwane w warunkach sterylnych z zachowaniem szczególnego bezpieczeństwa przed zanieczyszczeniem produktu końcowego, aby był zdatny do użytku. Tak zrobione ekstrakty roślinne lub podobny produkt dostajemy do sklepów czy jest robiony na zamowienie. Zazwyczaj większość produktów ma krótki okres ważności ze względu na swój charakter.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Ekstrakty roślinne., 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Raypath Nowa Technika Czyszczenia
  2. Zmiękczanie wody mega różne
  3. Aloe Vera – Suplement diety
  4. Co zrobić żeby łupież zniknął i już się nie pojawił?
  5. Tabletki na koncentrację
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.