Dziecko w naszym domu

  • Sharebar

Narodziny dziecka to spory powód do dumy i radości świeżo upieczonych rodziców. Wraz z niemowlakiem przybywa w nasze progi również sporo obowiązków oraz wydatków. Co jest najpilniejszą inwestycją, a co może nieco poczekać?

 

Dziecko po powrocie ze szpitala musi mieć, gdzie spać. Łóżeczko z materacem oraz pościelą antyalergiczną jest absolutną podstawą. Do tego można dokupić śpiworek dla malca, by ten nie zmarznął w nocy.

Pielęgnacja i higiena

Sporo gotówki stracimy na wszelkiego rodzaju środki higieny ciała, od kosmetyków do kąpieli, przez maści nawilżające, po różnego rodzaju środki pielęgnacyjne. Skóra dziecka jest niezmiernie delikatna, więc wszelkie zakupy poprzedźmy solidną lekturą informacji dołączonych do opakowań, ale warto również podpytać sprzedawców. Jak kupujemy środki do kąpieli, musimy także mieć gdzie myć naszego smyka, czyli odpowiednio wyprofilowaną wanienkę, oraz czym wytrzeć malca – a więc zestaw ręczników. Litanię akcesoriów higienicznych możemy uzupełnić o przewijak, choć można obejść się i bez tego. Na pewno za to nie obejdzie się bez smoczka i butelki. Dla dzieci smoczki są na tyle ważnymi rzeczami, że dobierają je sobie indywidualnie i tutaj warto wypróbować kilka różnych rodzajów.

Środek transportu

O ile z samego początku dziecku nie będzie zbytnio środek transportu, o tyle po krótkim czasie, gdy dziecko nabierze sił prędko przyda się wózek. Jest to spora inwestycja dla rodziców, dobry wózek dziecięcy może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Z początku dziecko potrzebuje wózka głębokiego, typu gondola, później, w okresie 2-3 lat, wózek będzie trzeba zmienić na popularną spacerówkę. Dodatkowo, jeśli posiadamy własne auto, a w przypadku potomstwa, jest to bardzo pomocny środek komunikacyjny, wówczas będziemy potrzebowali dla niego odpowiedniego fotelika. Wszystkie te wydatki można co prawda połączyć w jeden zakup wózka wielofunkcyjnego, co może, choć wcale nie musi zaoszczędzić nieco środków, na pewno zaoszczędzi nieco miejsca.

O jednej rzeczy nie wspomnieliśmy, a mianowicie o ubrankach. W tym wypadku jednak każda mama i matka chrzestna mają swoje własne preferencje i życie pokazuje, że nie potrzebują w tej materii żadnych porad. O jedno jednak można zaapelować w tym wypadku: o umiar.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Meble w naszym domu
  2. Kiedy wysłać dziecko na obóz językowy?
  3. Wózki dziecięce i ich wybór
  4. Przygotuj dziecko do przyjścia na świat
  5. Kiedy dziecko potrzebuje pomocy neurologa?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.